یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵

برگزاری "همایش علمیMS" در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

ام اس

انجمن علمی دانشجویی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با همکاری انجمن خیریه مهرانه (ویژه بیمارانMS)، "همایش علمیMS" در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا اردبیل، انجمن علمی دانشجویی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با همکاری موسسه غیر دولتی "پیشگامان تمدن نوین" اردبیل و "انجمن خیریه مهرانه" (ویژه بیمارانMS) ، همایش علمیMS را در این دانشگاه برگزار کرد.

در این همایش با شکوه برخی از مقامات استانی، اساتید دانشگاه، دانشجویان و تعدادی از بیماران MS همراه با خانواده‌هایشان حضور داشتند.

در این برنامه بعد از تبیین مسائل فرهنگی مربوط به دانشگاه و بیماری MS، توسط "دکتر دادخواه"  معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، "شفیعی" مدیرکل اجتماعی استانداری اردبیل توضیحات مختصری در خصوص وضعیت مقابله با این بیماری در استان بیان کرد.

در ادامه تاثیر تشکل‌های مردم نهاد در فرایند بهبودی و مراقبت از بیماران و همچنین تشریح فعالیت های انجمن علمی پزشکی و فعالیشان درباره بیماری MS توسط "محمدیان" عضو شورای مرکزی این انجمن علمی بیان شد.

"دکتر الطافی" متخصص مغز و اعصاب و پزشک بسیاری از بیماران حاضر در همایش نیز گزارشی از وضعیت بیماری MS  در ایران و استان اردبیل و شاخصه‌های این بیماری ارائه داد و توصیه‌هایی درخصوص سبک زندگی و نحوه مقابله و درمان این بیماری برای شرکت کنندگان در نشست بیان کرد.

در ادامه مراسم، کلیپ تاثیرگذاری از زندگی دو نفر از بیماران MS اردبیل که توانسته‌اند با این بیماری مبارزه و سازش مناسبی پیدا کنند، توسط انجمن علمی پزشکی اردبیل تهیه و به نمایش در آمد و این بیماران که در همایش حضور داشتند مورد تشویق حضار قرار گرفتند.

"دکتر حمید خلق" نیز در این مراسم به تبیین روش‌های درمانی طب سنتی و اصلاح سبک تغذیه بیمارانMS  و روش‌های معنوی و درمان مکمل پرداخت.

در پایان این برنامه، حاضرین در همایش در ضیافت شام معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شرکت کردند.
شایان ذکر است، علاوه بر هم افزایی علمی این همایش برای بیماران و دانشجویان، فضای شاد در عین تبادل علمی و تعامل و همدلی ایجاد شده بین بیماران، اساتید و دانشجویان رشته‌های پزشکی، از مهم‌ترین دستاوردهای این همایش بود و استقبال هر دو گروه را درپی داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.