شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹

بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور؛

کسب رتبه برتر "اقامه نماز" توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز

کسب مقام برتر در اقامه نماز

در نشست ارزیاب‌های اقامه نماز کشور که چندی پیش در مشهد برگزار شد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان دانشگاه علوم پزشکی نخست کشور در ستاد اقامه نماز، معرفی شد.

به گزارش مفدا شیراز، دکتر "اکبر اجرایی" با بیان اینکه هر ساله ستاد اقامه نماز کشور، دستگاه‌های مختلف دولتی که تعداد آن در استان‌های مختلف بین ۷۰ تا ۹۴ دستگاه دولتی متغیر است را بررسی و برترین‌ها را معرفی می کند، افزود: در معرفی برترین‌ها دو شاخص مد نظر است، یک  شاخص در استان بین دستگاه ها سنجیده می‌شود و رتبه‌های برتر مشخص می‌شود که سال گذشته بر اساس ارزیابی انجام شده و اعلام نتایج در پایان سال دانشگاه علوم پزشکی شیراز رتبه نخست را کسب کرد.

او ادامه داد: یک شاخص نیز در سطح وزارتی و بین دستگاه‌های هر وزارتخانه انجام می‌شود که در سطح وزارت بهداشت نیز، از بین بیش از ۵۰ واحد مستقل دانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز رتبه نخست را در آمارهای سال ۹۴ که به تازگی اعلام شده، کسب کرده است.

دکتر اجرایی، اقدامات انجام شده را پیرو عقد تفاهم نامه با ستاد اقامه نماز کشور عنوان کرد که در سه فرم بررسی می‌شود و گفت: بر اساس این تفاهم نامه، موظف هستیم مواردی را انجام دهیم، همچنین یک سری شاخص ها عمومی است که نحوه اقامه نماز در واحدها، پخش اذان در واحدها، تجهیز، ساخت و تامین نیروی انسانی(ائمه جماعت، خادم مسجد، رابط خرید) از این موارد است و بر اساس سه جدول زمانبندی این شاخص ها مشخص می شود.

مسوول ستاد اقامه نماز دانشگاه، ادامه داد: نکته مهمی که در دانشگاه‌ها مورد توجه است، فعالیت های پژوهشی است، از دانشگاه ها انتظار می رود کارهای پژوهشی در این زمینه انجام دهند، چرا که باید به موضوع رسیدگی به اقامه نماز در سطح کشور، توجه بیشتری شود.

او افزود: به همت رییس دانشگاه، اساتید، کارکنان و دانشجویان در واحدهای مختلف، فعالیت‌های خوبی در زمینه حضور در مراکز و فعالیت های پشتیبانی، انجام می شود؛ به عنوان مثال، کانون نماز دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از کانون های فعال در کشور است.

دکتر اجرایی، فعالیت های نرم افزاری و تبلیغاتی، بهسازی واحدها، مساجد و نمازخانه ها را از دیگر فعالیت های انجام شده در دانشگاه عنوان کرد و گفت: از مجموع یکصد امتیاز پیش بینی شده، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، امتیاز ۹۸ را کسب کرد که در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور، بالاترین امتیاز کسب شده است.

مسوول ستاد اقامه نماز دانشگاه، اضافه کرد: بر اساس آخرین اعلام کشوری بررسی فعالیت های اقامه نماز در همه دستگاه های دولتی نیز دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کشور به رتبه نخست دست یافته بود و به همین مناسبت، انگشتر مقام معظم رهبری به رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اهدا شد.

او یادآور شد: در نشست ارزیاب های اقامه نماز کشور که چندی پیش در شهر مقدس مشهد برگزار شد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز به عنوان دانشگاه علوم پزشکی نخست کشور در ستاد اقامه نماز، معرفی شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.