یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰

دومین اردوی جهادی در دانشکده علوم پزشکی نیشابور برگزار شد

نیشابور -اردوی جهادی

در راستای خودسازی معنوی وتوسعه فرهنگ محرومیت زدایی بین دانشجویان، جهادگران دانشکده علوم پزشکی نیشابور دومین اردوی جهادی را در روستای محروم "بیدخان" نیشابور برگزار کردند.

به گزارش مفدا نیشابور، در این اردوی یک روزه که با عنوان اردوی جهادی " شهید ابراهیم هادی" برگزار شد، ۲۵ نفر از اعضای "کانون اردوهای جهادی" دانشکده علوم پزشکی نیشابور به روستای محروم "بیدخان" اعزام شدند تا به مشکلات موجود در روستا در زمینه‌های مختلف آموزشی، فرهنگی و بهداشتی رسیدگی کنند.

از جمله برنامه‌های اجرا شده در این اردو می‌توان به سنجش قند و فشارخون، برگزاری کارگاه‌های مراقبت‌های اولیه در مواقع بروز حادثه، آموزش بهداشت دهان و دندان، پیشگیری از بیماری‌های مزمن نظیر قند خون و فشار خون اشاره کرد.

آموزش‌هایی در خصوص بیماری‌های زنان و مقابله و پیشگیری از شپش سر از دیگر اقدامات دانشجویان جهادگر دانشکده علوم پزشکی نیشابور بود.

همچنین حضور اورژانس ۱۱۵ و پزشک جهادی و تامین اولیه داروی اهالی روستا، تجهیز کتابخانه روستا با تزریق ۵۰ جلد کتاب فرهنگی، اهدای ۵۰ جلد کتاب کنکور، برگزاری مسابقات قرآنی، فرهنگی و ورزشی برای کودکان روستا و اهدای جوایز بهداشتی به آنها، تقدیر از خانواده معزز شهدا و ... از دیگر برنامه‌های جهادگران در این اردو بود که موجب خرسندی اهالی "روستای بیدخان" شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.