دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷

برگزاری مراسم اختتامیه هفته خوابگاه ها​

اختتامیه هفته خوابگاه ها-گناباد

مراسم اختتامیه هفته خوابگاه ها در محل سالن سینا دانشگاه با حضور معاونین فرهنگی و دانشجویی، تحقیقات و فناوری، رئیس دانشکده پزشکی، مدیران فرهنگی و دانشجویی و کارکنان معاونت فرهنگی دانشجویی در محل سالن ابن سینا برگزار گردید.

 در این مراسم، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه، دانشجویان خوابگاهی را دانشجویانی صبور، منطقی و اجتماعی قلمداد کرد و گفت : خوابگاه های دانشجویی مکانی برای کسب مهارت های اجتماعی و تمرین یک زندگی جمعی است . 
دکتر محمد حسن مینوئیان افزود: خوابگاه دانشجویی باید مکان امنی برای اقامت دانشجویان باشد تا آنان بدون دغدغه به تحصیل خود بپردازند؛ در اصل و اساس خوابگاه های دانشجویی نباید تنها به عنوان محلی برای استراحت، خواب و یا برآورده نمودن یکسری نیازهای اولیه وی نگریست، بلکه خوابگاه ها را بایستی به عنوان مکانی در نظر گرفت که محل تجمع و حضور عده ای طالب علم با اهداف مشترک دانست که باید از این فرصت بسیار مناسب برای ایجاد ارتباط بین برنامه های آموزشی و درسی با تجربیات فوق برنامه آن ها استفاده نمود.

وی عنوان کرد: همچنین خوابگاه های دانشجویی می توانند بستر مناسبی برای یادگیری و بهبود فرایند آن، پژوهش، رشد شخصیتی، تقویت ارزش های اجتماعی وخدمت به جامعه، ارتقای مهارت های زندگی، افزایش تعامل، فعالیت های فوق برنامه، ورود به محیط اجتماعی و اشتغال، تقویت مشارکت دانشجویان و تسهیل انتقال از محیط خانواده و مدرسه به دانشگاه را فراهم نمایند.

وی ضمن تمجید از خدمات ارزشمند کارکنان خوابگاه های دانشجویی عنوان کرد: به فرموده پیامبر اکرم(ص)، فرزند صالح، باقیات الصالحاتی است که موجب می شود بعد از مرگ مومن نیز، به حسنات وی به طور مرتب افزوده گردد، از این رو تمام کسانی که به نحوی در تعلیم و تربیت دانش آموز و یا دانشجویی موثر باشند مانند همین کارکنان خدوم خوابگاه های دانشجویی در ثواب همه کارهای خیری که دانشجو و یا دانشجویان تا پایان عمر انجام می دهند، شریک می باشند.

در ادامه، معاون تحقیقات و فناوری، مدیران فرهنگی و دانشجویی و دکتر عطاردی عضو هیئت علمی دانشگاه به بیان سخنانی در مورد هفته خوابگاه ها پرداختند.

در پایان از عوامل اجرایی هفته خوابگاه های دانشجویی و تعدادی از کارکنان معاونت فرهنگی و دانشجویی، تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.