شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸

بیش از۹۰ نفر از دانشجویان متقاضی، وام ضروری و مسکن دریافت کردند

وام دانشجویی-ارومیه

بیش از۹۰ نفر از دانشجویان متقاضی نیم سال اول سال ۹۶، وام ضروری و وام ودیعه مسکن دریافت کردند.

مسئول اداره رفاه دانشجویی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا بوشهر با اعلان این خبر گفت: ۹۲ نفر متقاضی وام ضروری و وام ودیعه مسکن  در شش ماهه اول سال ۹۶، از مزایای وام ضروری و وام ودیعه مسکن استفاده کردند.

سوسن سالک نژاد افزود:  میزان اعتبارات وام ضروری پرداخت شده در این دوره، مبلغ ۴۲۵ میلیون ریال و مبلغ اعتبارات ودیعه مسکن ۶۰ میلیون ریال بوده است.

وی بیان داشت: مبلغ وام ضروری در مقطع دکترا شش میلیون ریال، مقطع کارشناسی پیوسته سه میلیون ریال و در مقطع کاردانی و کارشناسی نا پیوسته یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال می‌باشد و تنها یکبار در طول سنوات تحصیل،به هر دانشجو تعلق می گیرد.

سالک نژاد افزود: مبلغ وام ودیعه مسکن در کلیه مقاطع به جز مقطع ارشد و تخصص ۳۰ میلیون ریال و برای مقاطع ارشد وتخصص مبلغ این وام ۴۵ میلیون  ریال است که تنها یکبار در طول سنوات تحصیل، به دانشجویان متاهل و غیر خوابگاهی تعلق می گیرد.

مسئول اداره رفاه دانشجویی معاونت فرهنگی دانشجویی بیان داشت:  پس از گذشت یک نیمسال از شروع سال تحصیلی تا سقف اعتبارات مصوب هیأت امنا به دانشجویان واجد شرایط وام مسکن و تحصیلی تعلق می‌گیرد.

وی افزود: مدت استفاده از وام تحصیلی و مسکن در طول تحصیل با رعایت مقررات آموزش در دوره کاردانی، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر ۴ نیمسال تحصیلی، در دوره کارشناسی پیوسته حداکثر ۸ نیمسال تحصیلی و در دوره دکترای عمومی حداکثر ۱۴ نیمسال تحصیلی است.

انتهای پیام/ س. ر

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.