دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱

انجام اولین عمل جراحی در حوزه توریسم درمانی در استان خراسان جنوبی

159.jpg

در اولین عمل جراحی در حوزه توریسم درمانی در استان خراسان جنوبی، یک بیمار عراقی توسط دکتر قائمی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی رازی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تحت عمل جارحی قرار گرفت.

به گزارش مفدا بیرجند، اولین عمل جراحی در حوزۀ توریسم درمانی توسط دکتر کاظم قائمی متخصص جراحی مغز و اعصاب ، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی استریوتاکسی و فانکشنال مغز با همکاری تیم ۱۲ نفری در مدت زمانی حدود ۴ ساعت  یکشنبه 21 خرداد ماه در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی رازی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند انجام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این خصوص گفت: این عمل بر روی جوان ۱۶ ساله عراقی انجام شد که در تصادفی که ۶ سال قبل در کشور عراق داشته است، دچار شکستگی از ناحیه کمر و قطع نخاع می‌شود.

دکتر کاظم قائمی ادامه داد: این بیمار بعد از این چند سال به طور پیش رونده دچار قوز شده و هدف ما این بود که در این عمل به صورت صد در صد بتوانیم کمر وی را صاف کینم تا آن قوز برطرف شود و بتواند بر روی صندلی بنشیند و چون مدت زیای از قطع نخاع شدن او می گذرد نمی‌توان او را درمان کامل کرد.

وی بیان کرد که خانواده این بیمار به دلیل شناختی که داشتند به بیرجند آمدند.

راه اندازی سایت انگلیسی دانشگاه برای جذب توریسم درمانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، در مورد اینکه در حوزۀ جذب توریسم درمانی چه کارهایی انجام شده است، گفت: یکی از کارهای ما در دانشگاه که به زودی از آن رونمایی خواهد شد، افتتاح سایت انگلیسی دانشگاه می‌باشد.

دکتر قائمی تصریح کرد: در این سایت تمام امکانات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برای عموم مردم چه در استان خراسان جنوبی و چه در جهان به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: ما همچنین در این حوزه مراوداتی با افغانستان شروع کردیم و یک نماینده در آن جا گذاشتیم که امکانات بیمارستان رازی را به بیماران و پزشکان آنان معرفی کند و امیدواریم به تدریج بیمارانی از کشورهای دیگر مراجعه کنند.

به گفتۀ وی، بیمارستان آموزشی و پژوهشی رازی و دانشگاه علوم پزشکی بیرجند آمادگی آموزش به دانشجویان کشورهای دیگر را دارد و تنها مشکل، دریافت ویزای تحصیلی یا درمانی است که با پیگیری‌های که در حال انجام است، امیدورایم این مشکلات هم برطرف شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.