شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵

باهدف بررسی و رفع مشکلات واحد مشاوره؛

جلسه پرسنل رسمی اداره مشاوره و سلامت روان با معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد

نشست با معاون

دکتر احمدی با اشاره به اهمیت خدمات روانشناختی مشاوره و مددکاری در حوزه دانشجویی، گفت: مرکز مشاوره دانشجویی می تواند نقش موثری در پایش سلامت جسم و روان دانشجویان داشته باشد،

به گزارش مفداگلستان، جلسه پرسنل رسمی اداره مشاوره و سلامت روان با معاون فرهنگی و دانشجویی، روز سه شنبه ۲۳-۳-۹۶ ساعت ۱۱ صبح در محل دفتر این معاونت برگزار گردید. درابتدا دکتر علیرضا احمدی ضمن قدردانی از فعالیت های ریاست اداره مشاوره و پرسنل آن، به اهمیت خدمات روانشناختی مشاوره و مددکاری در حوزه دانشجویی پرداخت. دکتر احمدی گفت: مرکز مشاوره دانشجویی می تواند نقش موثری در پایش سلامت جسم و روان دانشجویان داشته باشد، وی افزود: با پیشرفت تکنولوزی و پیچیده شدن ابعاد زندگی بشر، نیاز افراد به برخورداری از خدمات مشاوره در حال افزایش است. همه افراد در طول زندگی خود، به خدمات روان شناسی و مشاوره نیاز پیدا می کنند.

وی تصریح نمود: نیاز به استفاده از این خدمات برای دانشجویان که در مرحله حساس زندگی خود هستند، اهمیت بیشتری پیدا می کند. مشاوران متخصص و متعهد می توانند در حل مشکلات دانشجویان و کمک به تصمیم گیری در آنها نقش موثری ایفا نمایند.

 در ادامه در خصوص مباحثی چون برگزاری کارگاه های آموزشی جهت توانمندسازی مشاوران، بهره گیری از تجربیات دانشگاه های موفق سراسر کشور جهت پیشرفت و ارتقاء، پیگیری دانشجویانی که بر اساس مشاوره نیاز به انتقالی دارند از طریق مددکار اجتماعی، چگونگی حمایت مالی از دانشجویان کم بضاعت مالی و ... بحث و تبادل نظر گردید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.