یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰

معاون موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) مطرح کرد:

طرح تحول سلامت نمره قبولی خود را از مردم گرفته است

 کمساری

حجت الاسلام علی کمساری معاون موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) با بیان اینکه عدالت اجتماعی با طرح تحول سلامت در جامعه اجرایی شده است، بیان داشت: طرح تحول سلامت توانسته است نمره قبول خود را از مردم دریافت کند.

به گزارش مفدا، حجت الاسلام علی کمساری که در آخرین روز از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در بخش قرآن و سلامت حضور یافته بود پس از بازدید از غرفه‌های این بخش با حضور در غرفه پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت «مفدا» گفت: به نظرم نمایشگاه قرآن هر سال یک روند رو به رشد را  تجربه می‌کند و این موضوع بسیار جای امیدواری دارد؛ نمایشگاه قرآن به یک رشد بهتر و بلوغ کاملتری نسبت به سال پیش رسیده و کاملا این امر قابل مشاهده است.

وی افزود: ظرفیت فعالیت‌های قرآنی بسیار زیاد است، اما متاسفانه بسیاری از این ظرفیت‌ها مغفول واقع شده است. این نمایشگاه فرصتی را برای آشنایی عموم مردم با وجوه مختلف قرآن فراهم کرده است. کاری که وزارت بهداشت در حوزه بهداشت و درمان می‌کند، بسیار تلاش قابل تحسین و ارزشمندی است چرا که پژوهش‌ها و فعالیت‌های ارائه شده توسط وزارت بهداشت در بخش قرآن و سلامت ارتباط تنگاتنگی با موضوع علم دارد و در واقع وجوه مختلف قرآن و علم پزشکی را نشان می‌دهد که برای نسل جوان که به دنبال گزاره‌های علمی هستند بسیار جذاب است.

وی با اشاره به نقش سازنده مردم در رشد کیفی نمایشگاه قرآن بیان داشت: معتقدم هر چقدر نمایشگاه به سمت مردمی شدن برود و مردم در برپایی و عرضه محصولات قرآنی مشارکت داشته باشند، نمایشگاه نیز پربارتر می‌شود و البته نکته دیگر حضور عالمان و مفسران قرآنی است که کمی مهجور هستند و باید این نمایشگاه فرصتی برای ارائه اندیشه‌های این بزرگواران باشد.

معاون فرهنگی یادگار امام خمینی (ره)  اجرا شدن طرح تحول سلامت را در راستای تاکید بر عدالت در کلام حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد و گفت: موضوع عدالت خلاصه آن چیزی است که تمامی انبیا و مصلحان برای بشر گفته‌اند. عدالت اجتماعی نهایت آمال بشریت است و عدالت آن چیزی است که حق و باطل را جدا می‌کند و این موضوع مهم سرلوحه کار امام خمینی (ره) بود و دسترسی به این امر مهم از اهداف حضرت امام (ره) بوده است و هر حرکتی که این وعده الهی و شعار را زنده کند حرکت قابل ستایش و بزرگی است.

وی در ادامه بیان داشت: باید عرض کنم که  موضوع عدالت اجتماعی بعد از سال‌ها به صورت طرح تحول سلامت، در حوزه بهداشت و درمان مردم که یکی از اساسی‌ترین موضوعات هر جامعه‌ای محسوب می‌شود، اجرایی شده است. این کار یکی از اقدامهای مهم دولت یازدهم است که در منظر مردم نمره قبولی گرفته است. خوشبختانه این طرح عظیم ملی توسط وزارت بهداشت به خوبی اجرا شده و موجب شده بارقه هایی از امید در دل مردم زنده شود. همچنین این طرح توانسته بخش مهمی از آلام جامعه را تسکین دهد.

کمساری در پایان خاطرنشان کرد: رفع دغدغه‌های مردمی که دچار مشکل هستند و رنج بیماری دارند بسیار کار ارزشمندی است و امیدواریم که این طرح خوب ادامه یابد.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.