یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸

گزارش ویژه مفدا تبریز همزمان با حضور وزیر بهداشت،

ذهنیت دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز در مورد وزیر بهداشت دولت یازدهم وعملکرد وی

5

امید بیرامی دبیر کانون اطلاع رسانی رسا: امکان فعالیت در سامانه خبری مفدا بزرگترین هدیه به دانشجویان فعال خبری بود و که حاصل خدمات وزیر بهداشت دولت یازدهم در حوزه فرهنگ در سطح دانشگاه های کشور بود.

گزارش ویژه تبریز مفدا در حاشیه سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان آذربایجان شرقی ، مصاحبه با دانشگاهیان علوم پزشکی تبریز در مورد وزیر بهداشت دولت یازدهم و عملکرد وی است.

دکتر علی اصغر مغانی رییس مرکز سلامت دانشگاه علوم پزشکی تبریز: رویکرد توجه به حوزه سلامت در دانشگاه مثبت بوده است.

توجه خاص و ویژه به سلامت دانشجویان و به خصوص در حوزه سلامت روان در طی سال هایی که دکتر هاشمی وزیر بهداشت بوده است شایان تحسین است و توجه به این حوزه رویکرد مثبتی دارد.

دکتر جمالی مدیر تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی تبریز: در دوره دکتر هاشمی در زمینه ورزش های همگانی در دانشگاه تحول صورت گرفت.

در دوره وزارت دکتر هاشمی در حوزه ورزش های همگانی در دانشگاه تحول صورت گرفت که وزارت بهداشت موفق به برگزاری دو دوره المپیاد همگانی در کنار ورزش قهرمانی شد و عملکردشان در این حوزه کاملا مثبت بوده است.

موضوعی که جا دارد اشاره شود جداسازی ورزش کارمندی از دانشجویی در این دوره بود که در دانشگاه علوم پزشکی تبریز اجرا کردیم و نتیجه خوبی حاصل نشده است و مطمئنا اگر این دو ورزش متمرکز نشوند به تدریج به بدنه ورزش دانشگاه ها آسیب خواهد زد.

سعید جعفری نماینده نشریات دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز : حل نواقص طرح تحول سلامت، باید در دستور کار وزیر باشد.

از دیدگاه من دانشجو، عملکرد دکتر قاضی زاده هاشمی به عنوان وزیر بهداشت دولت دوازدهم، را نمی توان به صورت یکپارچه از نظر گذراند چرا که ایشان در حوزه های مختلف فعالیت های متفاوتی داشته اند.

با توجه به اینکه بنده یک فعال دانشجویی- فرهنگی در دانشگاه هستم، باید بگویم در حوزه ی فعالیت های فرهنگی عملکرد ایشان بسیار قابل تقدیر و سپاسگزاری است و اگر از همین منظر فرهنگی اعمال وزیر محترم را بررسی کنم چیزی جز تشکر و قدردانی بر زبانم جاری نمی شود. حمایت ها و انتخاب های ایشان در زمینه ی دانشجویی و فرهنگی طی چهار سال حضورشان در مصدر وزارت واقعا قابل تقدیر است و در هیچ دوره ای ما شاهد این حجم عظیم از حمایت ها نبوده ایم.

حال اگر فارغ از بخش فرهنگی، به بخش مهم دیگری از عملکرد ایشان، که قسمت درمانی است، بپردازیم؛ هر چند ممکن است مخالفت های زیادی با نظر من وجود داشته و نظر غالب جامعه خلاف دیدگاه من باشد باید بگویم عملکرد ایشان (حداقل از دیدگاه کادر درمان) راضی کننده نیست.

وزیر محترم بهداشت با اجرایی کردن طرح تحول سلامت، آن هم بدون آماده کردن زیرساخت های مناسب و بدون هماهنگی کامل با بیمه ها موجب افزایش بار کاری بر کادر درمانی شده است و همچنین به دلیل عدم پایبندی بیمه ها به تعهدات شان مقدار زیادی از مطالبات کادر درمان عقب افتاده است.

به نظر می رسد با ادامه ی وزارت دکتر هاشمی در دولت دوازدهم رفع نواقص طرح تحول سلامت از جمله توجه به زیرساخت های درمانی و تامین هزینه ها و مطالبات کادر درمان، می توانیم طلایی ترین دوره ی بهداشت و درمان را در دولت های بعد از انقلاب شاهد باشیم.

ایوب محمدزاده صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه کردی فارسی "روانگه": توجه و حمایت از نشریات دانشجویی کردی فارسی جای تشکر دارد

دیدگاه مثبت به نشریات غیرفارسی که به زبان دیگر اقوام جمهوری اسلامی ایران هستند در دوره چهارساله وزارت دکتر هاشمی عالی بود.لازم است بگویم که علاوه بر رویکرد و دیدگاه مثبت وزارت به این موضوع مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز دید مثبتی داشته اند زیرا اگر حمایت و دید روشن مسئولان نبود فعالیت ما به جایی که الان رسیده است و موفقیت هایی که در جشنواره های مختلف کسب کرده ایم حاصل نمی شد.از همه این موضوعات مهمتر کاری بود که توانستیم با پتانسیل های به وجود آمده در دانشگاه در دوره وزارت ایشان برای احیا زبانمان بکنیم.

سالار سعیدی مدیر مسئول نشریه ترکی فارسی "یاغمور": رویکرد مثبت است ولی از حد ایده آل فاصله داریم.

ما در نشریمان سعی کرده ایم کاری در جهت ترویج ادبیات غنی زبان ترکی و احیای ارزش های زبانی و قومیمان انجام دهیم ، فضای دانشگاه در دوره وزارت دکتر هاشمی در دولت یازدهم برای فعالیت مثبت بود و توجه و حمایت مسئولان دانشگاهی شایسته قدردانیست ولی هنوز از حد ایده آل فاصله داریم.

دادن فرصت به قوم های ایرانی برای احیای ارزش هایشان نه تنها تهدید نیست بلکه موجب رشد معنوی و فرهنگی در جامعه می شود و داشتن امنیت برای احیای این ارزش ها موضوعی بود که در دولت یازدهم نه تنها در دانشگاه ها بلکه در اجتماع نیز مورد توجه قرار گرفت.

سهیلا کریم زاد شریفی مسئول همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تبریز: تغییرات سیستم بهداشت و درمان در دولت یازدهم برای هر ایرانی قابل لمس است.

تغییرات ملموس دولت یازدهم در سیستم بهداشت و درمان برای هر ایرانی قابل لمس هست و طرح تحول سلامت رو میشه بعنوان یکی از بزرگترین کارهای دولت یازدهم دانست که گام های بسیار بلندی برای عدالت برداشته شده، در حیطه دانشجویی و مبحث سلامت روان هم طرح ارزشمند همتایاران سلامت روان یکی از پیشنهادات بسیار خوب مجموعه مشاوره دانشجویی وزارت بوده که به حول و قوه خداوند متعال در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به نحو بسیار فعال و شایسته این طرح شکل گرفت و در حال اجراست. با سیاست های پیش رو در دولت تدبیر و امید در دوره جدید انتظار این هست که طرح های بیشتری رونمایی گردد، در حیطه سلامت روان نیز به همین منوال میتوان گفت اگر طرح تحول سلامت در حیطه روان نیز به وقوع بپیوندد، شاهد ارتقاء سلامت روان عموم مردم خواهیم بود.

امید بیرامی دبیر کانون اطلاع رسانی رسا: امکان فعالیت در سامانه خبری مفدا بزرگترین هدیه به دانشجویان فعال خبری بود.

جمعی از دانشجویان فعال در حوزه خبر و اطلاع رسانی دغدغه نبودن پتانسیل فعالیت در دانشگاه را داشتیم و برای تاسیس کانون اطلاع رسانی اقدام کردیم باز احتیاج به پتانسیلی بود که فعالیتهایمان به نحو احسن نتیجه دهد سامانه خبری "مفدا" بزرگترین هدیه به ماها بود که حاصل خدمات وزیر بهداشت دولت یازدهم در حوزه فرهنگ در سطح دانشگاه های کشور است.یکی از دغدغه هایمان امکان دسترسی مردم به نشریات دانشگاهی بود که آن هم با سامانه مفدا امکان پذیر شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.