دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷

استقبال ٩٠ درصد از بازدیدکنندگان از بخش ویژه نمایشگاه قرآن

بخش قرآن و سلامت در هفدهمین روز بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به روایت تصویر

محمد مهدی عزیززاده، مدیر بخش ویژه شعار نمایشگاه با اشاره به استقبال بسیار خوبی که بازدیدکنندگان از این بخش داشتند گفت: این کار با اقبال و استقبال مخاطبان روبه رو شد و بیش از ٩٠ درصد از بازدیدکنندگان از نمایشگاه قرآن به این بخش مراجعه کردند و از آن استقبال کردند.

به گزارش مفدا به نقل از ستاد خبری بیست و پنجمین نمایشگاه قرآن، سالهاست بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن با انواع هنرها، مکتوبات و فعالیت‌های قرآنی در نمایشگاه قرآن روبه رو و آشنا می‌شوند. این درحالی است که دنیای مدرن امروزی حضور ایده‌های جدید را می‌طلبد. از این رو بخش ویژه نمایشگاه قرآن با استفاده از دنیای دیجیتال و انیمیشن در صدد جذب مخاطبان برآمد.

هدف از ایجاد بخش ویژه نمایشگاه بیست و پنجم، نمایش آموزه‌های اخلاقی از قرآن کریم و پیامبر (ص) به عنوان نمونه و اسوه اخلاق و قرآنی است. در این راستا، در این بخش برای هر نفر یک هدفون پیش بینی شده است و ٦ صفحه نمایش بزرگ با کیفیت HD در این بخش قرار دارد که هر کدام ٤١ کلیپ با موضوع ویژگی های اخلاقی پیامبر پخش می شود و در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار می گیرد.
در طراحی این کلیپ‌ها از تکنیک انیمیشن استفاده شده است و سعی شده جذابیت‌های خاصی در آن در نظر گرفته شود.
محمد مهدی عزیززاده، مدیر بخش ویژه شعار نمایشگاه با اشاره به استقبال بسیار خوبی که بازدیدکنندگان از این بخش داشتند گفت: این کار با اقبال و استقبال مخاطبان روبه رو شد و بیش از ٩٠ درصد از بازدیدکنندگان از نمایشگاه قرآن به این بخش مراجعه کردند و از آن استقبال کردند.
وی درخصوص اظهار نظرات بازدیدکنندگان گفت: بسیاری از نوجوانان از این بخش استقبال کردند و والدین خود را برای دیدن کلیپ ها و انیمیشنهای این بخش هدایت می کردند.
به گفته عزیززاده، آنچه در بخش ویژه نمایشگاه قرآن اجرا شد به دلیل مشکلاتی که در بودجه وجود داشت، طرح نهایی و تکمیلی نبود و امید است در سال‌های آینده بتوان این بخش را با قدرت و با استفاده از امکانات بیشتر به مرحله ظهور رساند.
عزیز زاده تصریح کرد: وظیفه بخش ویژه، پرداختن و نگاه ویژه داشتن به شعار نمایشگاه است. با توجه به آنکه شعار بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم "قرآن، اخلاق، زندگی" است، سیره پیامبر (ص) نیز بهترین راه و روش برای داشتن اخلاق در زندگی است از این رو داستانهای زندگی پیامبر(ص) برای این بخش انتخاب شد. در این بخش روش پردازش به این امر را تغییر دادیم و سعی کردیم با ذائقه مردم نزدیکتر شود.
عزیززاده با اشاره به آنکه نمایشگاه قرآن یک کارکرد دارد یادآور شد: باید شرایطی را بوجود آوریم که مردمی که برای بازدید وارد نمایشگاه قرآن می‌شوند، هنگام خروج ، انگیزه و اشتیاق قرآنی شدن در آنها بیشتر شده باشد. هر اندازه این ایجاد انگیزه بیشتر اتفاق بیافتد می‌توانیم بگوییم موفق تر عمل کرده ایم.
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.