دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰

راهیابی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا به نهمین المپیاد علمی دانشجویان

درخشش دو دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی فسا در نهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور

نیلوفر تربیت در حیطه استدلال بالینی و مریم حکمت در حیطه تفکر علمی در علوم پایه، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی فسا به مرحله کشوری نهمین المپیاد علمی دانشجویان راه یافتند.

به گزارش مفدا فسا، دکترسیدامین کوهپایه؛ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی فسا از راهیابی دو نفر از دانشجویان این دانشگاه علوم پزشکی فسا  به مرحله کشوری نهمین المپیاد علمی دانشجویان خبر داد و گفت: با اعلام نتایج اولیه مناطق آمایشی، "نیلوفر تربیت" در حیطه استدلال بالینی و "مریم حکمت" در حیطه تفکر علمی در علوم پایه این المپیاد پذیرفته شدند.

دکتر کوهپایه افزود: در دوره نهم المپیاد دانشجویی که پنجم خردادماه سال جاری برگزار شد، رقابت در حیطه‌های مدیریت نظام سلامت، فلسفه پزشکی، استدلال بالینی، علوم پایه و آموزش پزشکی صورت پذیرفت و طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته از طرف وزارت بهداشت، دانشجویان هر یک از کلان منطقه‌های کشوری در قطب خود آزمون انفرادی را پشت سر گذاشتند و نتایج نهایی منتخبین آزمون انفرادی و گروهی در شهریورماه سال جاری اعلام خواهد شد.

معاون آموزشی دانشگاه اظهار داشت: برگزاری المپیادهای علمی یکی از راهکارهایی است که می‌تواند زمینه تلفیق و نزدیکی هر چه بیشتر مفاهیم فکری و تحلیلی در نظام آموزش علوم پزشکی و پیوند آن با دروس تخصصی را فراهم آورد و در افق دراز مدت، ثمرات بسیاری در زمینه کشف، شناسایی و پرورش استعدادهای دانشجویان در پی خواهد داشت.

وی گفت: در المپیاد دانشجویی، تیم ها در قالب رشته‌های مختلف علوم پزشکی از دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در جوی صمیمی و هیجان انگیز به صورت خلاقانه به حل مسائلی می‌پردازند که می‌تواند به پیشرفت نظام سلامت کشور و یا علوم پزشکی در جهان کمک نماید.

کوهپایه توجه به تفکر خلاق و نقادانه، توجه به اهداف نظام سلامت، تشویق کار تیمی، تشویق فعالیت‌های بین رشته‌ای، ایجاد محیط شاد و رقابتی و قدرشناسی از عالمان و توجه به فرهنگ اسلامی را از ارزش‌های حاکم در طراحی و اجرای المپیاد دانست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.