چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳

بسیج دانشکده علوم پزشکی ساوه برگزار کرد؛

پایان 10 روز خدمتگزاری عاشقانه دانشجویان دانشکده علوم پزشکی ساوه در اردوی جهادی

اردوی جهادی 95 - دانشکده علوم پزشکی ساوه

دومین سال خدمت رسانی جهادی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی ساوه در دو حیطه غربالگری بیماریها و آموزش سلامت با شرکت 22 نفر از علاقمندان در دو گروه برادران و خواهران در بخشهایی از مناطق محروم این شهرستان به پایان رسید.

به گزارش مفدا، دومین سال خدمت رسانی جهادی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی ساوه در دو حیطه غربالگری بیماریها و آموزش سلامت با شرکت 22 نفر از علاقمندان در دو گروه برادران و خواهران در بخشهایی از مناطق محروم این شهرستان به پایان رسید.

دکتر محمد قربانلی، معاونت فرهنگی دانشجویی دانشکده، به همراه جمعی از همکاران فرهنگی دانشکده ضمن حضور در اردو و بازدید روند اجرای فعالیتها از نزدیک به بیان اهداف اردوهای جهادی پرداختند و همچنین در این دیدار دانشجویان انتقادات و پیشنهادات خود را جهت برگزاری بهتر این اردوها در سال آینده ارائه دادند. 

احسان نادری مسئول بسیج دانشکده علوم پزشکی ساوه با اشاره به اهمیت اردوهای جهادی گفت:اردوی جهادی در شهرستان ساوه با همکاری دانشگاه های این شهرستان در چندین کارگروه متفاوت برگزار شد که توفیق خدمت در "کارگروه سلامت" نصیب دانشجویان علوم پزشکی این شهرستان شد.

وی گفت: کارگروه سلامت با هدف اصلی کنترل و پیشگیری اختلالات فشار خون و بیماری های قلبی و همچنین ارائه خدماتی چون بهداشت محیط، غربالگری دیابت، خدمات پرستاری و اندازه گیری BMI ایجاد گردید.

وی افزود: در بحث آموزش با هدف پیشگیری و ایجاد فرهنگ سلامت در جهت کنترل و پیشگیری پرفشاری خون و اختلالات قلبی، بهبود تغذیه کودکان، مبارزه با دیابت و سرطان، مبارزه با وبا و ایدز، آگاهی در زمینه اعتیاد، نحوه تربیت فرزندان، ترویج فرهنگ ازدواج آسان و صحیح، ضمن ارائه بروشور ، کلاسهایی در مساجد و در منزل روستاییان برگزار شد.

نادری در ادامه با اشاره به نتایج حاصله از بررسیها در این اردو عنوان کرد:  دستاورد های این اردوی جهادی به صورت اماری جهت پیگیری بیماران به مراجع ذیربط در دانشکده علوم پزشکی ساوه ارسال خواهد شد.

گفتنی است با پیگیریهای بعمل آمده توسط این دانشجویان و همکاری مسئولین دانشکده علوم پزشکی ساوه آن دسته از بیماران شناسایی شده که از توان مالی مناسبی برخوردار نیستند، بصورت رایگان در بیمارستان های این شهرستان تحت درمان قرار خواهند گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.