یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۶

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

بیش از دوهزار دانشجو در فضای خوابگاهی کوی پردیس اسکان دارند

mums961

تعداد هزار و ۳۰۰ دانشجو از این تعداد را دانشجویان دختر و ۸۵۰ نفر را دانشجویان پسر شکل می دهند.

    صالح مقدم در گفت‌وگو با وب دا؛ در خصوص بخش اداره خوابگاه های مدیریت دانشجویی دانشگاه  علوم پزشکی مشهد، گفت: خوابگاه بوستان در سال ۷۶ در کوی پردیس تاسیس و بالغ بر ۴۰۰ دانشجوی پسر را اسکان داده است؛ این در حالی است که خوابگاه گلستان با تعداد بیش از ۴۰۰ دانشجو در مجاورت این ساختمان قرار دارد.

    وی ابراز داشت: از مجموع چهار خوابگاه خواهران نیز سه خوابگاه متمرکز در بهارستان و یک خوابگاه در فضایی مجزا قرار دارد؛ که با تاسیس خوابگاه جدید ۵۰۰ تخت خوابی، دانشجویان دختر این خوابگاه به ساختمان جدید منتقل و خوابگاه بهار چهار کنونی تغییر کاربری و به خوابگاه متاهلی تبدیل می شود.

    مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، خاطر نشان کرد: خوابگاهی نیز در مجموعه بیمارستان قائم(ع) قرار دارد که مخصوص دانشجویان  تحصیلات تکمیلی ودارای کشیک بیمارستانی است؛ اسکان دانشجویان در این خوابگاه جهت داشتن سهولت در کار و رفت و آمد با ظرفیت ۱۰ اتاق و پوشش ۸۰ دانشجو صورت می گیرد.

    صالح مقدم تعداد دانشجویان خوابگاهی این دانشگاه را بالغ بر دو هزار دانشجو عنوان کرد و گفت: دانشجویان بین الملل نیز در واحد پسران در خوابگاه بوستان و در واحد دختران در خوابگاه بهار یک مستقر هستند و در حال حاضر هیچ دانشجوی متقاضی خوابگاهی در صف انتظار وجود ندارد.

     وی اضافه کرد: واحد اداره خوابگاه ها تلاش دارد تا تمامی امکانات رفاهی دانشجویان از قبیل اتاق   مطالعه، اتاق اینترنت، باشگاه ورزشی، اتاق تلویزیون،  نماز خانه، بوفه، خیاطی، آرایشگاه ،اتوشویی و درمانگاه را به تفکیک خانم ها و آقایان، در اختیار دانشجویان قرار دهد.

     مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ابراز داشت: پس از ارائه این امکانات در کوی پردیس دانشگاه؛ دانشجویان رضایت نسبی خود را اعلام داشته و بازخوردهای بسیار خوبی دیده شده است که همت ما را جهت ارائه امکانات بهتر مضاعف می کند.

     صالح مقدم در پایان گفت: در حال حاضر هزار و ۳۰۰ دانشجوی دختر در چهار ساختمان بهارستان انقلاب و ۸۵۰ دانشجوی پسر در دو ساختمان بوستان و گلستان مستقر و با ساخت خوابگاه جدید در طی دو سال آینده علاوه بر افزوده شدن خوابگاه متاهلی؛ شرایط اسکان مناسبتر برای کلیه دانشجویان ایجاد خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.