یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵

ثبت نام عتبات دانشگاهیان ۱۰ تیرماه آغاز می‌شود/دانشجویان مشمول نظام وظیفه به عتبات مشرف می‌شوند

پوستر ثبت نام عتبات دانشگاهیان

هفدهیمن دوره ثبت نام سفر به عتبات دانشگاهیان کل کشور از ۱۰ تیر ماه آغاز می شود.

به گزارش مفدا، هفدهیمن دوره ثبت نام سفر به عتبات دانشگاهیان کل کشور از ۱۰ تیرماه در سایت لبیک به آدرس http://www.labbayk.ir آغاز می شود. این ثبت نام به همراه کمک هزینه سفر(استادان، دانشجویان و کارمندان) از ۱۰ تیرماه آغاز و به مدت ۱۰ روز ادامه دارد.

گفتنی است،  ثبت نام شامل دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم، وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی، پیام نور، غیرانتفاعی، دانشگاه های علمی کاربردی، و دانشگاه های نظامی  در سراسر کشور می‌شود. همچنین اساتید دانشگاه‌ها، دختران مجرد، پسران دانشجو، متاهلین و کارمندان دانشگاه‌ها می‌توانند در عتبات دانشگاهیان ثبت نام کنند.

لازم به یادآوری است، با توجه به اینکه تعداد زیادی از زائران دانشجو خدمت مقدس سربازی را انجام نداده‌اند و از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، حتما می‌بایست برای سفر به کشور عراق، مجوز خروج از کشور دریافت نمایند.

لذا بر اساس تفاهم نامه‌ای که میان ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و سازمان نظام وظیفه ناجا منعقد شده است، دانشجویان مشمولی که از طریق ستاد به عتبات عالیات اعزام شوند، با ضمانت ستاد وموافقت وظیفه عمومی مجوزصادرمی‌شود.

لازم به توضیح است، صدور مجوز خروج از کشور توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا انجام می‌پذیرد.برای صدور این مجوز کافیست دانشجویان مشمول بعد از انتخاب در قرعه کشی،موارد خواسته شده را آماده و تحویل دفاتر ستاد در استان های سراسر کشور دهند بنابراین نیازی به ارائه وثیقه سه میلیونی برای خروج از کشور نخواهند داشت.

در دوره های قبل عتبات دانشگاهیان و همچنین اربعین حسینی با همکاری سازمان نظام وظیفه ناجا، مجوز خروج از کشور برای دانشجویان مشمول صادر شد .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.