دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹

برگزاری مراسم گرامیداشت بازخوانی هفته حقوق بشر آمریکایی

بازخوانی حقوق بشر

مراسم گرامیداشت بازخوانی هفته حقوق بشر آمریکایی همراه با قرائت زیارت عاشورا در مسجد امام علی (ع) دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا خراسان شمالی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در ابتدا با اشاره به حادثه کشته شدن 290 نفر از هموطنان در سال 1367 ،حقوق بشر آمریکایی را مورد نقد قرار داد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر"مرتضی رستگار" با استناد به گفته های استاد حقوق بشر بین المللی (دانیل چوالیک) اظهار داشت:آمریکایی ها به نام اقدامات حقوق بشری فقط به دنبال تامین منافع و خواسته های خود هستند و توجهی به نتیجه اقدامات خود ندارند.

وی تصریح کرد : آمریکا به هیچ عنوان قصد ندارد در خاورمیانه یا جای دیگر در ایجاد ملتی مقتدر نقش داشته باشد و بر عکس هدف سیاست خارجی آن ها به صورت روز افزون بر تهدید کشور های مستقل استوار است.

وی تاکید کرد: آمریکا با تضعیف قابلیت های حیات کشورهای مستقل می تواند حکومت کند، آنها این اقدامات را به نام حمایت از حقوق بشر و اغلب با حمایت سازمان های حقوق بشر انجام می دهند .

وی اظهار داشت: به نظر می رسد آمریکا درصدد گسترش هرج و مرج است تا کشورهای مستقل نتوانند از منابع نفتی در مقابل استثمار غرب ممانعت کنند.

دکتر"رستگار" اظهار داشت: در حقوق بشر اسلامی انسان اجازه ستم به خود را ندارد و در اسلام انسان نه تنها باید حقوق دیگران بلکه باید حق نفس خود را ادا کند.

وی با بیان اینکه در فقه و حقوق اسلامی تمامی حقوق هایی که تثبیت شده است در راستای یک هدف حکیمانه برای مصلحت فرد و جامعه است، افزود:تاکنون موردی خلاف عقل و فطرت در اسلام دیده نشده و اگر چنین موردی باشد ممکن است حکمت آن را نفهمیده باشیم.

دکتر"رستگار" عنوان کرد:غبار مرگ بر آمریکا بخاطر استکبار محوری و استکبار ستیزی است و این شعار  مربوط به جمهوری اسلامی نیست.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.