دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷

مرداد؛ ماه شلوغ آزمون‌های علوم پزشکی/ ۵ آزمون در یک روز برگزار می‌شود

آزمون دستیاری

برگزاری هفت آزمون علوم پزشکی در مردادماه سال جاری، این ماه را به یکی از ماه‌های شلوغ و پرکار برای وزرات بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی تبدیل کرده است.

به گزارش مفدا، دانشجویان و دانشگاهیان علوم پزشکی در حالی تیرماه را با سه آزمون، سپری می‌کنند که ماه پس از آن یعنی مرداد، با ۷ آزمون مختلف پرترافیک‌ترین ماه از نظر برگزاری آزمون‌های علوم پزشکی است.

در حالی که بیش از ۷۰ هزار دانشجوی علوم پزشکی این روزها خود را مهیای آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی می‌کنند، عده‌ای دیگر از دانشجویان و دانشگاهیان وزارت بهداشت در حال آماده کردن خود برای آزمون‌های پی در پی در مردادماه هستند.

۵ مرداد؛ ۵ آزمون

پنجم مرداد به طور قطع پرترافیک‌ترین روز سال جاری از نظر برگزاری آزمون‌های علوم پزشکی است؛ در این تاریخ ۵ آزمون: «ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور»، «جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور»، «ملی دندان‌پزشکی»، «بهداشت‌کاران دهان و دندان» و «ارتقاء دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور» برگزار می‌شود.

 MHLEدوازدهم مردادماه برگزار می‌شود

«آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت(MHLE)» نیز تنها یک هفته پس از آن و در تاریخ دوازدهم مردادماه برگزار خواهد شد و  با برگزاری آزمون «صلاحیت بالینی پزشکی عمومی» در ۱۹ مرداد، پرونده آزمون‌های مردادماه سال جاری بسته می‌شود.

جدول آزمون های علوم پزشکی/ مردادماه

نام آزمون

تاریخ برگزاری

ارزشیابی دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور

۹۶/۵/۵

جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج از کشور

۹۶/۵/۵

ملی دندان‌پزشکی

۹۶/۵/۵

بهداشت‌کاران دهان و دندان

۹۶/۵/۵

ارتقاء دانش‌آموختگان داروسازی خارج از کشور

۹۶/۵/۵

آزمون زبان انگلیسی وزارت بهداشت(MHLE)

۹۶/۵/۱۲

صلاحیت بالینی پزشکی عمومی

۹۶/۵/۱۹

همچنین در دهه سوم تیرماه نیز دو آزمون مهم علوم پزشکی برگزار می شود که از جمله آن ها می توان به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی در ۴ نوبت و در روزهای ۲۲ و ۲۳ این ماه اشاره کرد؛ آزمونی که مجموعا ۷۹ هزار و ۳۴۶ نفر برای شرکت در آن نام نویسی کرده‌اند و قرار است انتخاب رشته آن نیز در نیمه دوم مردادماه انجام شود.

آزمون پذیرش دستیاری دندانپزشکی آزمون دیگری است که در دهه سوم تیرماه برگزار می شود و تاریخ برگزاری آن ۲۲ تیر تعیین شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.