چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰

مصاحبه خبر نگار مفدا اراک با دانشجوی فارغ التحصیل زهرا گازرانی فراهانی از نخبگان جشنواره فرهنگی

اراک

دانشجو زهرا گازرانی فراهانی دانشجوی فارغ التحصیل رشته هوشبری دانشکده علوم پزشکی خمین ورودی سال ۹۲ در مدت تحصیل خود چندین بار در جشنواره فرهنگی شرکت نموده و حائزه یک رتبه اول نیز می باشد.

خبرنگار مفدا اراک روز چهارشنبه ۲۱ تیر ماه با دانشجوی فارغ التحصیل خانم زهرا گازرانی فراهانی گفتگوی صمیمانه ای داشته است.

خبر نگار مفدا : ضمن عرض سلام خدمت شما لطفا خود را برای مخاطبین ما معرفی کنید :

خانم  فراهانی :

زهرا گازرانی فراهانی هستم ، دانشجوی رشته هوشبری دانشکده علوم پزشکی خمین ، ورودی سال ۹۲

خبر نگار مفدا:در چه سال هایی در جشنواره فرهنگی شرکت داشته اید

خانم فراهانی:

از همون سال اول تحصیل در جشنواره فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی کشور شرکت کردم ، در جشنواره ششم ، هفتم ، هشتم و در حال حاضر که فارغ التحصیل هستم با توجه به آیین نامه که دانشجویان تا شش ماه پس از تحصیل امکان حضور در جشنواره را دارا میباشند انشالله در جشنواره نهم نیز شرکت میکنم.

خبر نگار مفدا: در این سال ها چه آثاری ارائه دادین و رتبه هایی کسب کرده اید.

خانم فراهانی :

در جشنواره ششم در رشته سفال و سرامیک توانستم رتبه اول کشور را کسب کنم ، در جشنواره هفتم در سه بخش سفال و سرامیک ، شیشه و صنایع وابسته وعکاسی شرکت نمودم ولی متاسفانه در بخش کشوری حائزه رتبه نشدم اما آثار من حائز رتبه استانی شد و به مرحله کشوری راه پیدا کرد.

در جشنواره هشتم در رشته سفال و سرامیک ، عکاسی و صنایع فلزی شرکت نمودم و خدا رو شکر همه آثارم به مرحله کشوری راه پیدا کرد و از عکس های بنده یکی از آنها از بین ۱۹ هزار عکس ارسالی به جشنواره جزء ۱۷ اثر برتر شد و به مرحله کشوری راه پیدا کرد و جزء سه رتبه برتر نشد.

خبر نگار مفدا : فوایدی که شرکت در جشنواره فرهنگی برای شما داشته است را بیان کنید :

خانم فراهانی :

شرکت من در جشنواره اول و کسب رتبه اول کشوری باعث تشویق و ایجاد انگیزه برای تلاش در این مسیر برای سال آینده شد و با توجه به اینکه قطعا رقبای من نیز تلاش خود را دو چندان کردند ولی متاسفانه در سال های بعد نتونستن  حائز رتبه کشوری بشم.

خبر نگار مفدا :وضعیت جشنواره هشتم را چگونه ارزیابی میکنید :

خانم فراهانی:

جشنواره هشتم واقعا جشنواره پویایی بود نسبت به سال های قبل و انگیزه بیشتری در دانشجویان شرکت کننده دیده میشد

ولیدر جشنواره هشتم به نظر بنده انتقادی وارد هست اونم دربحث داوری که در تمامی بخش ها داوری حضوری بود مثل بخش تئاتر ، موسیقی و...یعنی به صورت حضوری اجرا داشته یا تست گرفته میشد اما در بخش های هنری داوری بصورت حضوری همراه با انجام کار یا تست نبود و حضور ما در محیط جشنواره بیشتر برای دیدن از بخش های مختلف بود و به نظر من به شرکت کنندگان در این بخش در جشنواره هشتم  در حق آنها اچحاف شد چون داوری نبود که شرایط و چگونگی امتیاز دهی را بیان کنه 

خبر نگار مفدا:نظزتون درباره برگزاری جشنواره فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی چیه؟

خانم فراهانی:

برای بنده و اطرافیان خیلی جالب بود که دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی میتوانند در سطح کشور در جشنواره فرهنگی شرکتکنندو در رشته های هنری با هم رقابت داشته باشین یعنی اطرافیان باور این موضوع بسیار براشون سخت بود 

خیلی جالب بوده چنین ایده ای و امیدوارم که در سال آینده رشته های هنری بیشتری را جشنواره فرهنگی در بر بگیره

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.