شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲

در گفت و گوی اختصاصی با مفدای شیراز مطرح شد:

مراسم افتتاحیه جشنواره قرآن وعترت فردا ساعت ۱۸ در تالار حافظیه شیراز/ برنامه‌های جانبی زیادی در حاشیه جشنواره برای مهمانان در نظر گرفته‌ایم

حاج علی اصغر دیمی

حجت الاسلام علی اصغر دیمی مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مراسم افتتاحیه این جشنواره پس از اسکان همه مهمانان، راس ساعت ۱۸ روز یکشنبه در تالار حافظیه شیراز و با حضور همه مهمانان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، مقامات و معاونین وزارت بهداشت، چهره‌های کشوری و لشکری استان فارس و نیز شخصیت های ملی حوزوی و قرآنی برگزار می‌شود.

با توجه به برگزاری بیست و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خبرنگار مفدا در شیراز به سراغ مدیر تعالی فرهنگی و فعالیت‌های فوق برنامه این دانشگاه رفت تا در رابطه با برگزاری این جشنواره بزرگ با وی گفت و گو کند.

حجت الاسلام علی اصغر دیمی از اواخر تابستان سال ۹۴ به سمت مدیریت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز منصوب شد و طی این مدت در چند برنامه بزرگ ملی و استانی مانند طرح‌های رویش، هفتمین جشنواره بزرگ فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی کشور نقش‌های مدیریتی داشته و در همین جشنواره بیست و دوم قرآن و عترت وزارت بهداشت نیز مسئولیت سنگین مدیریت اجرایی را بر عهده دارد.

به همین بهانه در دفتر کار او حضور یافته و او نیز علیرغم کار فشرده و سنگینی که بر عهده دارد، با روی گشاده ما را می‌پذیرد، لباس روحانیت را از سر و تن برداشته و با احترام و انضباط بر روی میز کارش قرار داده تا بتواند فارغ البال و با راحتی بیشتر پا به پای سایر نیروهای اجرایی فعالیت کند. در جواب خسته نباشید ما با لبخند می گوید: کار قرآنی و کار برای عترت رسول الله(ص) خستگی ندارد.

همین لبخند حجت الاسلام دیمی کار گفت و گو را برای ما آسان‌تر می‌کند و با او وارد صحبت می‌شویم

حاج آقا به نظر شما برگزاری این جشنواره بزرگ قرآنی چه تاثیراتی می تواند بر فضای فرهنگی دانشگاه و جامعه داشته باشد؟

به هر حال برگزاری این چنین برنامه بزرگ با محوریت قرآن در حالی که نخبه‌ترین افراد جامعه قرآنی علوم پزشکی و دستگاه سلامت کشور در آن حضور دارند و حضور این نخبگان، در کنار تبلیغات آگاهانه و کارشناسانه با تجمع نخبگان و اساتید قرآنی کشور و البته برکات غیر قابل انکار روح قرآن طبیعتا می‌تواند تاثیرات مثبت فراوانی را بر فضای فرهنگی استان فارس، شهر شیراز و دانشگاه علوم پزشکی این شهر داشته و از طریق ایجاد انگیزه در میان دست اندرکاران و بویژه جوانان تاثیرات خود را بگذارد.

 آقای دیمی، با توجه به اینکه شما در این جشنواره، سمت مدیریت اجرایی را برعهده دارید، طبعا تلاش می‌کنیم تا  سوالات این گفت و گو را هم در همین راستا مطرح کنیم.شرایط میزبانی در حال حاضر چگونه است؟

باید بگویم که خوشبختانه ما حدود دو هفته پیش از آغاز جشنواره، به نقطه مطلوب رسیدیم و بیش از ده روز از برنامه‌های زمان بندی شده پیشی گرفته‌ایم.در حال حاضر همه چیز برای این میزبانی بزرگ آماده شده و انشاالله اگر مورد غیر مترقبه‌ای پیش نیاید، نگرانی خاصی نداریم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا از خوشنامی مهمان نوازی شیرازی‌ها و جایگاه جامعه قرآنی این دانشگاه دفاع کنیم.

لطفا در رابطه با زمان بندی روزهای جشنواره نیز توضیحاتی بدهید.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های دقیقی که انجام شده، هر دانشگاه در کنار متسابقین برگزیده خود، مدیر تعالی فرهنگی و نیز رئیس اداره قرآن و عترت دانشگاه مبدا را به همراه دارد که این مهمانان از صبح یکشنبه، ۲۵ تیر ماه از مبادی مختلف ورودی وارد شهر شیراز می‌شوند که در تمامی پایانه‌های هماهنگ شده، تیم استقبال این معاونت به پیشواز مهمانان گرامی رفته و آنها را به مراکز از پیش تعیین شده هدایت می‌کنند.

پذیرش اصلی و نهایی مهمانان نیز از ظهر همین روز و در دو هتل مجزا که از بهترین و  مدرن‌ترین هتل‌های بین‌المللی شیراز می‌باشند صورت خواهد پذیرفت و بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، خواهران در هتل بزرگ چمران، واقع در بلوار شهید چمران و برادران نیز در هتل پارس واقع در جنب ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز مستقر خواهند شد.

و افتتاحیه این رویداد بزرگ قرآنی چه زمانی انجام خواهد شد؟

مراسم افتتاحیه این جشنواره پس از اسکان همه مهمانان، راس ساعت ۱۸ روز یکشنبه در تالار حافظیه شیراز و با حضور همه مهمانان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، مقامات و معاونین وزارت بهداشت، چهره‌های کشوری و لشکری استان فارس و نیز شخصیت های ملی حوزوی و قرآنی برگزار می‌شود.

مراسم اختتامیه این جشنواره نیز در همین محل و در ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه، ۲۸ تیر ماه برگزار می‌شود  و برگزیدگان و برندگان رقابت‌های قرآنی، معرفی و پرچم جشنواره به میزبان دوره بعدی تقدیم و تحویل می‌گردد.

رقابت‌ها و مسابقات در کدام محل برگزار می‌شوند؟

تلاش ما در این دوره از رقابت‌های قرآنی این بوده است تا رفت و آمدها را به حداقل رسانده و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، حتی‌الامکان در وقت و هزینه‌ها نهایت صرفه جویی را به عمل آوریم، از همین روی عمده بخش‌های مسابقات در سالن‌های مجهز همان هتل های محل اسکان شرکت کنندگان برگزار گردیده و بخش‌هایی نیز در سالن ۲۲ بهمن و نمازخانه دانشگاه که هر دو در طبقه زیرین ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز واقع شده اند برگزار می‌شود که از این طریق رفت و آمدها را به حداقل رسانده‌ایم.

از برنامه های جانبی این جشنواره نیز برای ما بگویید؟

اتفاقا برنامه‌های جانبی زیادی را در حاشیه این جشنواره برای مهمانان گرامی در نظر   گرفته‌ایم که از جمله این برنامه‌ها می‌توان به شیرازگردی در تمامی روزهای جشنواره و بازدید از اماکن گردشگری مانند حافظیه، آرامگاه سعدی، باغ ارم و سرای مشیر اشاره کرد.

همچنین برنامه محفل انس با قرآن در حرم مطهر شاهچراغ(ع) و گلباران ضریح آن حضرت در روز ۲۷ تیر از برنامه‌های ارزشمند روزهای جشنواره به شمار می‌رود.

همچنین امکان ایاب و ذهاب برای حضور در نماز جماعت صبح حرم شاهچراغ برای هر روز ایجاد شده و مهمانان عزیز ما این امکان را دارند تا در صورت تمایل، در تمامی روزهای جشنواره در صفوف نماز جماعت صبح حرم حضور یابند.

خبردار شدیم که نشست مدیران فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور نیز در ایام همین جشنواره برگزار خواهد شد.در این مورد هم توضیحی بفرمائید.

بله، در این نشست که با حضور آقایان دکتر للگانی و دکتر علامه و مدیران فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور، صبح روز دوشنبه در تالار ابوریحان مجتمع ولایت دانشگاه برگزار می‌شود مدیران فرهنگی به ارائه گزارش عملکرد و نیز تبادل نظر و تجربیات خواهند پرداخت.

البته در ایام برگزاری جشنواره ما شاهد اجرای کارگاه‌های آموزشی مختلفی با موضوعات متنوع از جمله نشست کارشناسان قرآنی، کارگاه آموزشی دبیران کانون های دانشجویی قرآن و عترت، کارگاه آشنایی با روش تحقیق میان رشته‌ای، کارگاه شیوه نگارش مقالات و نیز کارگاه آموزشی مدیران فرهنگی اشاره کرد.

آقای دیمی، جایگاه روابط عمومی‌ها را در چنین رویدادهای فرهنگی چگونه می‌بینید؟

روابط عمومی‌ها در هر رویدادی می‌باید نقش چشم و گوش برگزار کنندگان را ایفا کنند، این روابط عمومی‌ها هستند که می‌توانند شرایط موجود را به اطلاع مدیران اجرایی برسانند و باعث تجزیه تحلیل این شرایط گردند و از سوی دیگر شرایط درون سازمانی را بصورت عمومی و کارشناسانه منتشر نمایند.اخبار، گزارش‌ها و حتی آمار عملکرد را روابط عمومی ها سازماندهی و رسانه‌ای می کنند.در این جشنواره هم روابط عمومی معاونت عملکرد خوب و چشمگیری از خود نشان داده که امیدوارم تا پایان این رویداد بزرگ قرآنی استمرار یابد.

و حرف آخر؟

کلام آخر اینکه از تمامی نیروهای اجرایی، اعم از دانشجویان، کارکنان و اساتید محترم دانشگاه که در طی این مدت نهایت همکاری بی‌دریغ خود را به این جشنواره ارائه داده‌اند ممنون و متشکرم.لنگراین نیروها می‌دانند که کار برای کلام خدا و عترت پیامبر، مزدی اخروی و بسیار بالاتر از اجرت های دنیوی دارد و به همین دلیل است که کمتر آثار خستگی را در چهره این عزیزان شاهد هستیم.

بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فردا یکشنبه ۲۵ تیر ماه در شهر شیراز آغاز به کار کرده و تا روز ۲۸ تیر جاری ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.