شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸

رئیس کمیته فنی و نظارت بیست و دومین جشنواره قرآن وعترت وزارت بهداشت:

۳۵ نفر کار داوری بخش شفاهی جشنواره را برعهده‌ دارند

امیدواری

رئیس کمیته فنی و نظارت ستاد دانشگاهی بیست و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره طی روزهای ۲۵ تا ۲۸ تیرماه خبر داد و گفت: برای اسکان بیش از ۱۰۰۰نفر از شرکت کنندگان در مرحله نهایی این جشنواره دو هتل چمران و پارس تدارک دیده شده است.

عطاءالله امیدواری در گفت وگو با خبرنگار مفدا اظهار داشت: پیرو هماهنگی‌هایی که با مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت انجام داده‌ایم، شرایط برای برگزاری مرحله نهایی این جشنواره به نحو مطلوب مهیا شده است.

وی با بیان این که مسابقات بخش شفاهی قرآن ویژه آقایان و بانوان طی روزهای ۲۶ و ۲۷ تیر ماه به طور جداگانه در شیراز برگزار می‌شود، گفت: از صبح ۲۶ تیرماه به طور رسمی مرحله اختتامیه مسابقات شفاهی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت آغاز می‌شود که این مسابقات تا پایان روز ۲۷ تیرماه ادامه خواهد داشت. این مسابقات در ۵ حوزه( دو حوزه خانم‌ها و سه حوزه آقایان) برگزار خواهد شد.

رئیس اداره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی شیراز یادآور شد: بخش شفاهی جشنواره قرآن و عترت شامل رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، رشته‌های حفظ ۵ جزء، حفظ ۱۰ و ۲۰ جزء وحفظ کل قرآن می‌باشد.

هتل‌های پارس و چمران دو هتل پذیرای شرکت کنندگان در جشنواره قرآن وعترت

وی با اشاره به اسکان شرکت کنندگان مرحله نهایی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در دو هتل مجهز و پیشرفته شهر شیراز گفت: دو هتل به منظور اسکان و برگزاری مسابقات بخش شفاهی در نظر گرفته‌ایم که هتل چمران شیراز مخصوص اسکان بانوان و برگزاری مسابقات بخش شفاهی و  هتل پارس نیز برای استقرار شرکت‌کنندگان مرد تدارک دیده شده است. همچنین دو حوزه آزمون دیگر برای شرکت کنندگان مرد در شیراز پیش بینی کرده‌ایم که ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است در مجاورت هتل پارس قرار گرفته است. به هر حال با توجه به حجم گسترده شرکت‌کنندگان ما سعی کردیم به منظور برگزاری آزمون بخش شفاهی علاوه بر دو هتلی که پیش‌بینی شده است از فضاهای درون دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز بهره مند شویم.

امیدواری با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه بیست و دومین جشنواره قرآن وعترت در روز یکشنبه ۲۵ تیرماه خاطرنشان کرد: این مراسم در محل تالار حافظ به عنوان کلان ترین و شاخص‌ترین تالار رسمی استان فارس و منطقه جنوب کشور برگزار می‌شود و در این روز علاوه بر برگزاری مراسم‌های از پیش تعیین شده، از برگزیدگان رشته‌های مختلف جشنواره قرآن و عترت تقدیر به عمل می‌آید.

برگزاری مسابقات بخش شفاهی در روزهای ۲۶ و ۲۷ تیرماه برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات شفاهی مرحله نهایی بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت طی روزهای ۲۶ و ۲۷ تیرماه انجام می‌گیرد، افزود: در کنار مسابقات، یکسری کارگاه‌های جانبی برای سایر رشته‌های قرآنی در نظر گرفته‌ایم که این کارگاه‌ها زیر نظر اساتید برجسته قرآنی برگزار خواهد شد. انشاءالله سعی و تلاش مان این است که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، برنامه مسابقه و تلاوت هر یک از متسابقین را از قبل آماده و در هنگام پذیرش افراد به آنها تقدیم کنیم تا دوستان شرکت کننده در بدو ورود بدانند در چه تاریخی و چه مکانی به اجرای برنامه و مسابقه خواهند پرداخت.

امیدواری گفت: علاوه بر بخش‌های اصلی جشنواره، برنامه‌های تفریحی و فوق برنامه شامل فعالیت‌های سیاحتی و زیارتی و بازدید از اماکن گردشگری و فرهنگی و ورزشی شهر شراز نیز جزو برنامه های ما در طول این چهار روز است. ضمن اینکه محفل باشکوه قرآنی نیز در روز ۲۷ تیرماه ساعت ۹ شب در بارگاه مقدس حضرت شاهچراغ(ع) برگزار می‌شود. ضمن اینکه مراسم اختتامیه جشنواره صبح روز ۲۸ تیرماه در تالار حافظ شهر شیراز برگزار می‌شود که در آن مراسم از دانشگاه‌های برتر در حوزه قرآن و عترت و همچنین دانشجویان و دانشگاه‌های ممتاز در بخش‌های شفاهی و کتبی وهمچنین برگزیدگان دیگر بخش‌ها با اهدای لوح و جوایزی تقدیر می‌شود.

تشکیل کمیته‌های مختلف جشنواره قرآن وعترت در شیراز از ۴ ماه پیش

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌های مختلف جشنواره قرآن وعترت به میزبانی شیراز از ۴ ماه گذشته گفت: جلسات هماهنگی زیادی با حضور اعضای این کمیته‌ها از جمله کمیته تدارکات، کمیته اجرایی‏ کمیته روابط عمومی‏، کمیته فرهنگی و فوق برنامه و همچنین کمیته‌های مالی و فنی ونظارت انجام شده است.

در گزینش داوران بخش شفاهی قرآن و عترت نهایت دقت را کرده‌ایم

امیدواری با اشاره به حضور بیش از ۳۵ داور در بخش شفاهی جشنواره قرآن وعترت گفت: ما برای داوری از همه داوران سطح ملی که سابقه و تجربه درخشانی دارند برای کار قضاوت بخش شفاهی استفاده کرده‌ایم و در گزینش داوران طوری عمل کرده‌ایم که هیچ یک از داوران از داوران سال‌های گذشته نباشند. حتی در انتخاب استاد راهنما نیز این مساله را مدنظر قرار داده‌ایم.

امیدواری در بخش دیگری از سخنان خود به بخش هنری جشنواره قرآن وعترت اشاره کرد و گفت: در بخش هنری جشنواره بیش از ۱۳۰۰ اثر در رده‌های کارکنان، دانشجویان و اساتید ارسال شده بود که بالاترین مشارکت با ۱۵۰ اثر متعلق به رشته خوشنویسی و کمترین مشارکت در رشته های تذهیب و منبت با ۲۰ اثر ارسالی بود.

رئیس مرکز قرآن و عترت مدیریت تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: این آثار که در رده‌های کارکنان، دانشجویان و اساتید از تمامی دانشگاه‌ها و مراکز عالی آموزش پزشکی و نیز ستاد وزارت بهداشت به این دبیرخانه ارسال شده‌اند، پس از انجام مراحل داوری، بصورت کاملا استاندارد و مناسب بسته بندی و نگهداری شده و پس از مراجعه نمایندگان هر مرکز در ایام برگزاری جشنواره، با اخذ رسید به مبداء بازگردانیده و تحویل خواهند شد.

تمامی آثار ارسالی بخش هنری شرکت‌کنندگان در مراسم اختتامیه در قالب نماهنگ نمایش داده می‌شود

وی گفت: همچنین از تمامی آثار ارسالی در این بخش، عکس و تصویر با کیفیت مطلوب تهیه شده که در مراسم اختتامیه در قالب نماهنگ نمایش داده خواهند شد.

امیدواری اظهار داشت: در هر رشته از رشته‌های مصوب سه اثر در هر رده، شامل کارکنان، اساتید و دانشجویان برگزیده شده که پس از انجام مراحل قانونی و از طریق مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بطور رسمی معرفی و اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان از همکاری نیروهای اجرایی، مدیریت تربیت بدنی دانشگاه، مسئول هماهنگی جشنواره و نیز پرسنل اداره قرآن و عترت بخاطر همکاری و تلاش در جهت برگزاری هر چه بهتر این مراحل نهایت تقدیر و تشکر را به عمل آورد.

بیست و دومین جشنواره سراسری قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور طی روزهای ۲۵ تا ۲۸ تیرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.