چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴

فرهنگی

برگزاری سومین جلسه "کارگاه نماز"

دومین جلسه "کارگاه نماز" ویژه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار شد

سومین جلسه" کارگاه نماز" با تدریس دکتر یدا... پور، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل، در سالن فرهنگ معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار گردید.

 به گزار ش مفدا بابل، سومین جلسه "کارگاه نماز" سه شنبه ۲۷ تیر با تدریس دکتر یدا... پور، عضو هیات علمی دانشگاه، در سالن فرهنگ معاونت فرهنگی دانشجویی برگزار گردید. 

دکتر یدا...پور در ابتدای کارگاه به این نکته اشاره نمودند : "نمازخود طهارت جان می آورد و ارتباط با پاکی ها انسان را از آلودگی ها دور می کند "و افزودند:" زندگی در این دنیای مادی  ما را غافل می کند، و این تکرار ۵ وعده  نماز در شبانه روز یعنی بیان نماییم که ما نیاز زیادی به ابراز عشق، توجه و تشکر از معبود خویش داریم. نماز می خوانیم چون نماز دارای معارف بلندیست، چرا که خداوند بسیار بزرگ است و قابل قیاس با هیچکس و هیچ چیزی نیست. "

دکتر یدا...پور سوال قابل تاملی را در کارگاه طرح نمودند : "چگونه نماز بخوانیم تا از نماز خواندن لذت ببریم؟ "و به شرح ذیل توضیح دادند:

"احساس کنیم کار مهمی را انجام می دهیم و احساس کنیم که در محضر خداوند بزرگ قرار داریم. توجه به معانی نماز(اینکه چه می خواهیم به خداوند بگوییم)، خداوند را سپاس می گوییم که می توانیم با او سخن بگوییم و خداوند در واقع این اجازه صحبت، عبادت و توجه را به بندگانش داده است. شرایط محیطی مناسب برای اقامه نماز بسیار لازم است (محیط بدون سرو صدا، عدم خواب آلودگی، گرسنگی، رخوت و سستی همگی در بااشتیاق خواندن نماز موثر است) .فرایض قبل از نماز بسیار مهم است، درست وضو بگیریم، استغفار کنیم، لباس و ظرف وضو پاکیزه باشد و از ارتباط با افراد نامناسب پرهیز نماییم و در آخر هم قوه تخیل را از پرواز بازداریم. "

 این استاد برجسته در مورد روح نماز این گونه توضیح دادند:" روح نماز بند گیست، روح نماز وفاداری به پیمان است و روح نماز امانتداریست. "

 لازم به ذکر است در کارگاه مربوطه ۴۵ نفر از کارکنان محترم معاونت ها و دانشکده ها حضور داشتند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.