شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۳

گفتگوی صمیمانه با مصطفی محمدی از دانشجویان اعزامی به جشنواره قرآن و عترت

جشنواره قرآن - اراک

مصطفی محمدی دانشجوی پزشکی میگوید اولین بار هست که در جشنواره قرآن و عترت حضور دارم ولی کسب رتبه های برتر در دوران دانش آموزی زمینه ساز این حضور بوده است .

در حاشیه بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت در شیراز خبرنگار مفدا اراک گفتگویی انجام داده است با مصطفی محمدی دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک که در رشته قرائت تحقیق  شرکت کرده است.

مفدا : لطفا جهت آشنایی بیشتر معرفی اجمالی از خود داشته باشید.

مصطفی محمدی هستم.دانشجوی ترم سه رشته ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اراک .اصالتا اهل زنجان و و در حال حاضر ساکن فردیس کرج هستم

مفدا : جایگاه قرآن در زندگی و خانواده شما چگونه هست .

الحمد لله خانواده ی من خانواده ای قرانی هستن.از همان دوران طفولیت مادرم به من روخوانی قران را به خوبی به من می آموخت و همین تلاش های مادرم و پیگیری های پدرم باعث شده بود که من قران را بتونم بدون غلط و روان قراعت کنم.

حدود چند سالی هم در کلاس های مداحی و مدیحه سرایی اهل بیت  علیه السلام شرکت کردم و خوشبختانه موفقیت های زیادی را در این حوزه بدست اوردم.

از جمله یکسال به عنوان مداح نوجوان برتر منطقه شناخته شده و به مجمع مداحان نوجوان در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی راه پیدا کردم.ولی خب به دلیل علاقه ی شدیدی که به تلاوت قران داشتم ترجیح دادم ادامه ی زندگی خود را وقف تلاوت قران بکنم.از این رو در سال دوم راهنمایی با استاد میرزایی در شهریار استان تهران آشنا شده و دوره های تجوید سطح یک و سطح دو را در محضر این استاد بزرگوار گذراندم و وارد وادی صوت و لحن شدم و تا به این لحظه فعالیت های قرانی زیادی در حوزه مسابقات و تدریس و همکاری با کانون فرهنگی مساجد و سپاه پاسداران و.... داشتم.

مفدا : چه رتبه هایی در چند سال اخیر کسب کرده اید.

در سال سوم راهنمایی نفر اول مسابقات دانش اموزی قرائت قرآن منطقه و در همان سال رتبه اول مسابقات اذان دانش اموزی منطقه را کسب کردم .در سال اول دببرستان نفر اول مسابقات قرائت قرآن دانش اموزی منطقه و نفر سوم مسابقات قراعت قران دانش اموزی در سطح استان تهران شدم.

در سال دوم دبیرستان نفر اول مسابقات قرائت قران دانش اموزی منطقه و نفر دوم مسابقات قراعت قران در بین دانش اموزان استان تهران

درسال سوم دبیرستان نفر اول مسابقات قرائت قرآن دانش اموزان منطقه و نفر دوم مسابقات قرائت قرآن در سطح دانش اموزان استان تهران

در سال چهارم دبیرستان نفر اول اول مسابقات قرائت قران دانش اموزی در سطح منطقه و نفر اول مسابقات دانش اموزی در سطح استان تهران

و امسال هم به لطف خدا رتبه اول مسابقات دانشجویی قرائت قران دانشجویی در سطح دانشگاه رو بدست اوردم و نماینده ی دانشگاه علوم پزشکی اراک در رشته ی قرائت تحقیق قران کریم در جشنواره ی قران و عترت وزارت بهداشت در شیراز هستم.

مفدا: وضیت بیست و دومین جشنواره قرآن و  عترت را چگونه ارزیابی میکنید.

من سال اولی است که به مسابقات و جشنواره کشوری دانشجویی راه پیدا کردم.ولی سال پیش توفیق اینو داشتم که نماینده ی استان تهران در مسابقات کشوری قرآن در شهر همدان باشم.امسال در مقایسه با سال پیش اولا سطح داوری مسابقات بالاتر رفته بود و از اساتید بین المللی  ومجربی مانند استاد حنیفی ،استاد موسوی بلده،استاد اطهری فرد،استاد ملکشاهی،استاد سعیدیان،استاد امام جمعه و استاد یاریگل و....جهت داوری مسابقات دعوت شده بود.سطح متسابقین هم که فوق العاده بود. متسابقین در رشته ی حفظ ، حافظانی مسلط و  قاریان هم از خوش خوانانی بودند که سالها در مسابقات شرکت میکنند و حایز رتبه میشوند.اساتید و کارکنان هم سطح خیلی خوبی داشتند.در مورد برنامه ریزی های دانشگاه شیراز هم نقاط قوت و ضعفی وجود دارد که میتوان بیان کرد.یکی از حسن ها برنامه ریزی خیلی خوبی بود که انجام داده بودند وسعی کرده بودند از تمامی مکان های گردشگری شهر شیراز جهت بازدید متسابقین استفاده کنند.از معایب این جشنواره استفاده از مکان های اسکان پر هزینه  و به اصطلاح خودمانی ، ریخت و پاش کردن بود.در کل از تمامی دست اندر کارانی که برای به ثمر رسیدن و برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر مسابقات این مدت زحمت کشیدند کمال سپاس و تشکر را دارم.

انشالله همگی در زندگی خود موفق بوده و این توفیق را داشته باشیم که در راه قران و اهل بیت ثابت قدم باشیم

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.