یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸

سه تیم والیبال کرمان، یاسوج و کرمانشاه به مقام قهرمانی دست یافتند

مراسم اختتامیه مسابقات ورزشی دانشجویان دختر علوم پزشکی کشور

تیم والیبال دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مسابقات والیبال دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی ورودی المپیاد، در دیدار نهایی با شکست دو بر صفر مقابل تیم والیبال دانشگاه یاسوج، به مقام قهرمانی دست یافت و به همراه تیم‌های یاسوج و کرمانشاه جواز حضور در سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر را به دست آورد.

به گزارش مفدا قزوین، با پایان یافتن مسابقات والیبال دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور ورودی المیپاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر وزارت بهداشت، تیم والیبال دانشگاه علوم پزشکی کرمان به مقام قهرمانی دست یافت و به همراه تیم های دوم و سوم این پیکارها سهمیه حضور در سیزدهمین المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر را کسب کرد.
مسابقات والیبال دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور ورودی سیزدهمین المپیاد ورزش قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی طی روزهای ۲۵ تا ۳۱ تیرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.
رقابت ۲۶ تیم در مسابقات والیبال دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی در قزوین
این مسابقات با حضور ۲۶ تیم به میزبانی شایسته دانشگاه علوم پزشکی قزوین و به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه و همکاری خوب مدیریت تربیت بدنی دانشگاه برگزار شد.
پس از انجام ۴۹ بازی والیبال طی روزهای ۲۵ تا ۳۱ تیرماه در قزوین، تیم والیبال دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی کرمان در دیدار فینال که ساعت ۱۱ امروز برگزار شد، پس از شکست دو بر صفر مقابل تیم یاسوج در دیدار فینال به مقام قهرمانی دست یافت.
تیم والیبال دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نایب قهرمان شد/کرمان قهرمان شد
یم والیبال بانوان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج پس از ۵ پیروزی متوالی در مقابل تیم های کرمانشاه، بوشهر، بندرعباس، بابل و لارستان به مرحله نهایی رسید.
در مرحله نهایی تیم والیبال دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با امتیازی نزدیک نتیجه را به تیم والیبال علوم پزشکی کرمان واگذار کرد.
با کسب مقام دوم در این مسابقات، جواز حضور در سیزدهمین المپیاد ورزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که شهریور ماه سال جاری در شهرکرد برگزار می شود، صادر شد.
مچنین در دیدار رده بندی که ساعت ۱۰ صبح امروز ۳۱ تیرماه برگزار شد، تیم های والیبال دختر دانشگاه های علوم پزشکی بجنورد و کرمانشاه به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت تیم والیبال کرمانشاه با نتیجه دو بر صفر حریف خود را شکست داد تا به عنوان تیم سوم، سهمیه حضور در رقابتهای سیزدهمین دوره المپیاد ورزشهای قهرمانی را کسب کند.
بدین ترتیب تیم‌های والیبال دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کرمان، یاسوج ‏، کرمانشاه به ترتیب با کسب مقام های اول تا سوم و با کسب سهمیه، جواز حضور در سیزدهمین المپیاد ورزش های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور به میزبانی شهر کرد را به دست آوردند.
سیزدهمین دوره مسابقات المپیاد ورزش قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور طی روزهای ۱۰ تا ۱۷ شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار خواهد شد.
بنا به گفته مهدی مقدم منش، رئیس اداره ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت، این مسابقات طی روزهای ۲۵ تا ۳۱ تیرماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد.

سطح برگزاری مسابقات والیبال دانشجویان دختر را مطلوب توصیف کرد و گفت: ۴۹ دیدار در این دوره از رقابتها برگزار شد که خوشبختانه سطح کیفی مسابقات، به حدی بود که به گفته اکثر مربیان، کادر فنی و هیات داوران، این رقابتها نسبت به دوره های گذشته از کیفیت بالاتری برخوردار بود.
مقدم منش با اشاره به میزبانی خوب دانشگاه علوم پزشکی قزوین در برگزاری این مسابقات گفت: زمین و تجهیزات برگزاری این مسابقات در حد استاندارد بود و خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی قزوین به لحاظ میزبانی و تجهیز امکانات لازم، از هیچ کوششی دریغ نکرد.
وی گفت: خوشبختانه به لحاظ بحث رفاهی، اسکان و تغذیه و همچنین ایاب و ذهاب ورزشکاران، دانشگاه علوم پزشکی قزوین سنگ تمام گذاشت که جا دارد از مسئولان معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین و همچنین صباغی مدیر تربیت بدنی این دانشگاه که همه امکانات را به خوبی مهیا کردند، تشکر و قدردانی کنم.
13 داور کار قضاوت این دوره از مسابقات در قزوین را برعهده داشتند

رئیس اداره ورزش های قهرمانی وزارت بهداشت با اشاره به فعالیت ۱۳ داور برای کار قضاوت مسابقات والیبال گفت: در ۴۹ دیداری که در قزوین برگزار شد، ۱۳ داور بین المللی که همگی سابقه و تجربه خوبی در کار قضاوت داشتند، این بازیها را داوری کردند و خوشبختانه مشکلی به لحاظ داوری نبود و مسابقات بدون هیچ حاشیه‌ای برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: این داوران که همگی از داوران باتجربه و باسابقه کشورمان بودند دارای مدرک بین‌المللی داوری بودند و کارنامه خوبی در فدراسیون والیبال دارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.