چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۲

حضور کارشناسان اداره مشاوره دانشگاه علوم پزشکی گلستان در گردهمایی دانش افزایی کارشناسان ادارات مشاوره دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی

روز دوم گردهمایی دانش افزایی کارشناسان ادارت مشاوره

نخستین گردهمایی دانش افزایی و دوره آموزشی دو روزه ویژه کارشناسان ادارات مشاوره دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تالار امام جواد (ع) وزارت بهداشت برگزار شد

به گزارش مفداگلستان به نقل از مفدا، نشست دو روزه دانش افزایی و دوره آموزشی ویژه کارشناسان ادارات مشاوره دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی کشور با حضور مسئولان ستادی وزارت بهداشت و کارشناسان مشاوره سلامت و روان دانشگاه های علوم پزشکی کشوردر تالار امام جواد(ع) وزارت بهداشت برگزار شد.

درابتدای این نشست دو روزه دکتر بهرامعلی قنبری قائم مقام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت ضمن خیرمقدم به حاضرین در این نشست آموزشی و لزوم برگزاری دوره آموزشی کارشناسان ادارت مشاوره دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: شما مشاوران و کارشناسان مشاوره دانشگاه‌های علوم پزشکی قبل از فعالیت در عرصه خدمات مشاوره‌ای در فضاهای دانشگاهی می‌بایست ابتدا خود به اهمیت سلامت روان‌تان توجه کنید و با ارتقای سلامت روان خود و تامین نیازهای فکری و روحی خود سپس به سراغ کار مشاوره در محیط‌های دانشگاهی و فضاهای آموزشی حرکت کنیم.

وی خطاب به مشاوران و کارشناسان سلامت روان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: ما باید نسبت به ارتقای سلامت روان دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی دغدغه و تعصب خاصی داشته باشیم و کسانی را که به عنوان دانشجو به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند را به مثابه فرزندان خود قرار دهیم. شما کارشناسان مشاوره سلامت دانشگاه ها می بایست دلسوزانه، با عشق ورزی و از روی صمیمیت و همدلانه و نه برای رفع تکلیف بلکه از روی عشق و علاقه نسبت به حل مشکلات ومسائل دانشجویان گام برداریم چرا که اگر برای رفع تکلیف به فعالیت خود بپردازیم هیچ کار مفیدی پیش نخواهد رفت.

در ادامه این نشست دو روزه مریم بختیاری  معاون مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص اصول اخلاق حرفه‌ای درمصاحبه وتشخیص به ایراد سخن پرداخت.

همچنین دکتر پیرمرادی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی در ادامه این نشست به ایراد سخن پرداخت و در خصوص اختلاقات افسردگی و دوقطبی و همچنین مشکلات و اختلالات دانشجویان در خصوص افسردگی و استرس سخنرانی کرد.  

در ادامه این نشست دکتر اصغرنژاد عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص اختلالات مرتبط با آسیب‌های اجتماعی و راهکارهای ارایه شده در خصوص حل مشکلات مربوط به اختلالات روانی سخنرانی کرد.

در بخش دوم نخستین روز از دوره آموزشی ویژه کارشناسان ادارات مشاوره دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دکتر طهماسبی عضوهیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در خصوص اختلالات شخصیت و ارایه راهکارهای لازم با استفاده از شیوه‌های مدرن علمی برای حل این مشکلات به ایراد سخن پرداخت.

اختلالات اضطرابی و آشنایی با اصول وتکنیک های مصاحبه بالینی و همچنین اختلالات پویستار وسواس فکری و علمی توسط میهمانان  و کارشناسان این همایش از جمله نکات کلیدی بود که در قالب کارگاه‌های آموزشی در این نشست دو روزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این نشست، کارشناسان اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز شرکت کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.