شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۹

به مناسبت روز جهانی هپاتیت ؛

برپایی کمپین اطلاع رسانی هپاتیت در دانشگاه علوم پزشکی گیلان

گیلان

انجمن علمی دانشجویی دانشکده شرق گیلان به مناسبت روز جهانی هپاتیت، کمپین اطلاع رسانی هپاتیت را راه اندازی کردند.

به گزارش مفدا گیلان، به مناسب روز جهانی هپاتیت دومین کمپین دانشجویی بدون هپاتیت (NOhep) در گیلان برگزار شد.

مهتاب پورذکریا؛ دبیر انجمن علمی دانشجویی علوم آزمایشگاهی دانشکده پرستاری، مامایی-پیراپزشکی شرق گیلان از برگزاری کمپین دانشجویی بدون هپاتیت در سطح شهرستان لنگرود خبر داد و افزود: چهارم مرداد ماه انجمن های علمی-دانشجویی علوم آزمایشگاهی، هوشبری، پرستاری، مامایی، رادیولوژی، تکنولوژی جراحی و کانون دانشجویی هلال احمر دانشکده پرستاری،  مامایی-پیراپزشکی شرق گیلان با همکاری شبکه هپاتیت ایران در راستای هدف جهانی حذف هپاتیت‌های ویروسی با تمرکز بر هپاتیت بی و سی اقدام به برگزاری غرفه ای ثابت واقع در خیابان شریعتی لنگرودو غرفه‌ای سیار در سطح شهرستان کردند.

وی افزود: این انجمن‌ها غرفه اطلاع رسانی دیگری نیز جمعه ششم مرداد ماه در طرح سالم سازی ساحل چمخاله برگزار کردند.

سرگروه کمپین دانشجویی بدون هپاتیت استان گیلان ادامه داد: پخش بروشور آموزشی هپاتیت بی و سی، آموزش چهره به چهره و معرفی افرادِ مشکوک به ابتلا برای آزمایش از سری فعالیت های دانشجویان برگزارکننده کمپین بود.

گفتنی است، هپاتیت به معنی التهاب کبد است و عوامل زیادی منجر به این بیماری می‌شود. یکی از مهم ترین علل ایجاد اختلال در کبد ویروس هپاتیت است که انواع مختلف دارد.

با توجه به اهمیت این بیماری و میزان مرگ و میر ناشی از آن، سازمان جهانی بهداشت (WHO) از سال گذشته هدف ریشه‌ کنی این ویروس‌های خطرناک را تا سال ۲۰۳۰ میلادی ( سال ۱۴۱۰ ) بنا نهاد و شعار 'بدون هپاتیت' (NOhep) را برای این حرکت مهم در نظر گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.