شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵

گفگو با شهلا رفیعی سرپرست فنی مسابقات بسکتبال:

ورزش جزء اصلی زندگی است، باید ورزش را در زندگی خود نهادینه کنیم

شهلا رفیعی

شهلا رفیعی سرپرست فنی مسابقات بسکتبال در گفتگوی خود با خبرنگار مفدا گفت باید ورزش را در زندگی خود نهادینه کنیم و دختران چون مادران آینده هستند هرکدام می توانند خانواده ورزشی به وجود بیاورند که امیدواریم این اتفاق بیفتد وتیم های ورزشی در رشته بسکتبال در دانشگاه های علوم پزشکی قوی تر و پرقدرت تر حاضر شوند.

به گزارش مفدا کاشان، شهلا رفیعی سرپرست فنی مسابقات بسکتبال دختران دانشجویان علوم پزشکی کشور است که از تاریخ 4 لغایت 8 مرداد ماه در کاشان برگزار میشود، در حاشیه برگزاری مسابقات مصاحبه ایی کوتاه با ایشان داشتیم.

  با سلام و خداقوت خودتان رامعرفی می کنید و برایمان در مورد برگزاری این مسابقات توضیح دهید ؟

شهلا رفیعی هستم. سرپرست فنی مسابقات از استان اصفهان. سالیان سال هست که من در رشته بسکتبال کار می کنم و علاقه  فراوانی به این رشته دارم و به نظرم یکی از زیباترین رشته هاست. در حال حاضر در مسابقات ورودی المپیاد قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور، ۸ تیم حضور دارند که از این ۸ تیم ۴ تیم به المپیاد صعود می کنند و مسابقات المپیاد دانشجویان در شهریور ماه در شهرکرد برگزار خواهد شد .

   حضور دانشجویان شرکت کننده را در این مسابقات چگونه ارزیابی می کنید ؟

اصولا دانشگاههای علوم پزشکی با توجه به شرایطی که دانشجویان دارند کمتر در مسابقات ورزشی شرکت می کنند. امیدواریم در سال های آتی دانشجویان بیشتری جذب شوند. به هرحال ورزش هم جزء اصلی زندگی است، نباید بگذاریم خیلی دیر شود. باید ورزش را در زندگی خود نهادینه کنیم و دختران چون مادران آینده هستند هرکدام می‌توانند خانواده ورزشی به وجود بیاورند که امیدواریم این اتفاق بیفتد وتیم های ورزشی در رشته بسکتبال در دانشگاه های علوم پزشکی قوی تر و پرقدرت تر حاضر شوند .

   درخصوص رشته بسکتبال برایمان بیشتر توضیح دهید ؟ درحال حاضر در استان چه وضعیتی داریم ؟

در مجموع در استان اصفهان تیم های بسکتبال خیلی خوبی فعالیت می کنند و در همه رده های سنی نیز کار می شود. هرچند انتظار می رود که در بعد حرفه ای و برای قهرمانی بهتر برنامه ریزی شود؛  برنامه ریزی های کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت. چرا که بسکتبال رشته ای هست که نیاز به پشتکار و تلاش جدی تری دارد و باید استعدادیابی خیلی شایسته ای انجام داد که البته خوشبختانه در استان اصفهان این کار در حال انجام شدن است .

از نائب رئیس محترم فدراسیون، کادر اجرایی بانوان در فدراسیون و از ریاست محترم فدراسیون باید تشکر کنم چراکه واقعا تلاش وافری می کنند که بسکتبال جایگاه خود را در کشور و جهان به دست آورد .

   سطح بسکتبال دانشگاه علوم پزشکی کاشان را چطور ارزیابی می کنید ؟

در شهرکاشان متاسفانه در رشته بسکتبال خیلی کم کار شده است و بیشتر درگیر رشته هایی مثل والیبال و ..  هستند. اما انتظار می رود که مسئولین محترم ورزش در این شهر باتوجه به استعدادهای زیاد و برنامه ریزهایی که در این شهر وجود دارد؛ برای بسکتبال هم فکری کنند و ان شاالله بتوانند از وجود مربیان توانمند استفاده نمایند. ورزشکاران مستعد در این رشته را جذب و از پایه بتوانند بسکتبال این شهر را مثل بقیه رشته ها پربارتر کنند. در آخر از سرکار خانم دکتر نوروزیان که مسئول اجرایی و آموزش در حیطه بسکتبال و مسئول انجمن دانشگاه های علوم پزشکی کشور در حوزه دانشگاه و ورزش حرفه ای در سطح کشور سالیان سال فعالیت دارند؛ بسیار سپاسگزارم و امیدوارم همیشه زنده و پاینده باشند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.