شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۱

سرپرست مسابقات بسکتبال دختران :

راهیابی بانوان به مسابقات جهانی نشان دهنده اراده بانوان است

منیژه نوروزیان

دکتر منیژه نوروزیان استاد تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی و سرپرست مسابقات بسکتبال دختران دانشگاههای علوم پزشکی کشور طی مصاحبه با خبرنگار مفدا کاشان ابراز داشت: در مسابقات بین دانشگاهی در تمام رشته ها باید نگاه متفاوتی به دانشجویان داشت زیرا پتانسیل به کار برده شده سودمندی برای جامعه و همین طور شخص ورزشکار دارد.

به گزارش مفدا کاشان؛ نوروزیان ضمن اشاره به نیاز دانشجویان به زندگی مطلوب برای ادامه تحصیل و بهره مندی از اوقات فراغت اظهار داشت: تمرین به معنی فارغ شدن از خستگی های روزانه می باشد ولی درگیری های روزانه باعث شده تمرینات شکل منطقی نداشته باشد لذا باید فرهنگ اوقات فراغت را بین دانشجویان ترویج دهیم.

وی با تاکید بر این که مسابقات نیازمند نگاه مثبت مسولین و سازمان های ورزشی می باشد گفت:  امروزه شرایط رفاهی و ورزشی مناسب به ویژه برای آقایان ایجاد شده است و نیز تخصیص بخش بانوان برای فدراسیون های ورزشی باعث راه یابی به مسابقات جهانی شده است که این نشان دهنده اراده بانوان ما می باشد ، شرایط ما از سال های قبل بهتر شده اما هنوز به سطح مطلوب نرسیده است.

استاد دانشگاه خوارزمی ابراز داشت: نتیجه مسابقات نباید هدف اصلی دانشجویان قرار گیرد بلکه زمینه ای برای ارتقاء سطح ورزشی آنها باشد و نیز حاشیه سازی ها نباید باعث نا امیدی آنها شود لذا از تیم ها خواهشمندیم که فرصت حمله به تیم مقابل را داده و باعث آزار آنها نشوند زیرا ممکن است آنها از لحاظ روحی صدمه ببینند.

وی بیان داشت: رسانه ها نیز باید نگاهی ویژه یه ورزش بانوان داشته باشند و نیز بستر مناسب برای همه افراد جامعه ایجاد کنند.ایشان همچنین از میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کاشان  تشکر نمودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.