یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶

غربالگری و مشاوره چهره به چهره هپاتیت در دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

ارومیه

به همت دانشجویان عضو کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و با حمایت معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه، کمپین بین اللملی" نه به هپاتیت ( No Hep ) برگزار شد.

به گزارش مفدا ارومیه، سپهراد؛ دبیر کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه گفت: در این کمپین که در چهار نقطه شهر واقع در خیابان استادان، عطایی، پنجراه و خیام برپا شد،  ۱۷ نفر از اعضای فعال این کانون جهت ارائه مشاوره چهره به چهره و غربالگری هپاتیت جهت ارجاع افراد مشکوک به آزمایشگاه شرکت داشتند.

سپهراد یادآور شد:  ۲۰۰۰ نفر از مردم جهت دریافت مشاوره به پایگاه‌های برپا شده در سطح شهر مراجعه کردند که بر اساس این مشاوره‌ها و از روی فرم‌های تکمیل شده و با بررسی رفتارهای پر خطر،  ۱۵۰ نفر که مشکوک به بیماری هپاتیت بودند به آزمایشگاه جهت انجام تست‌های رایگان هپاتیت ارجاع داده شدند.

وی اضافه کرد: این آزمایشات بصورت رایگان انجام می‌گیرد و علاوه بر این تعدادی پمفلت و اطلاعات بهداشتی مکتوب نیز در اختیار مراجعین قرار گرفت. سپهراد همچنین از حمایت‌های ارزنده معاونت فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در اجرای این برنامه تقدیر کرد.

وی در ادامه به بخشی از فعالیت‌های انجام شده توسط کانون سلامت رفتار دانشگاه از اردیبهشت ماه سال‌جاری اشاره کرد که شامل:

- برپایی غرفه غربالگری فشار خون و قند خون در همایش انجمن های علمی دانشگاه

- ختم معنای قرآن کریم

- جلسه کارگزاری ایدز با تشکل ایدز استان

- برپایی غرفه در بازارچه خیریه امید به نفع بیماران سرطانی با عنوان اینجا امید ادامه دارد

 - حلقه کتابخوانی کانون

- بازدید و انجام معاینات در اقامتگاه صالحین

- اردوی فرهنگی-تفریحی اصفهان

سپهراد افزود: علاقمندان می‌توانند جهت آشنایی بیشتر با فعالیت‌های کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به آدرس اینترنتی  salamateraftar.stumsu.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.