یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۶

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت:

آزمون«صلاحیت بالینی پزشکی عمومی»۱۹ مرداد در ۳۴ حوزه برگزار می‌شود

آزمون صلاحیت بالینی

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت، با اشاره به برگزاری هفتمین دوره آزمون «صلاحیت بالینی پزشکی عمومی» در ۱۹ مردادماه جاری گفت: این آزمون در ۳۴ حوزه آزمونی برگزار خواهد شد.

دکتر طاهره چنگیز، دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت، در گفت‌وگو با مفدا، با اعلام این خبر گفت: ثبت‌نام هفتمین دوره آزمون«صلاحیت بالینی پزشکی عمومی» در دانشگاه‌های محل تحصیل داوطلبان صورت گرفته است و بر اساس آمارهای اولیه،  پیش‌بینی می‌کنیم تعداد شرکت‌کنندگان در این دوره از هزار نفر فراتر رود.

وی با اشاره به اینکه آزمون «صلاحیت بالینی پزشکی عمومی»، آزمونی عملی و شامل ۱۵ ایستگاه است، گفت: آزمون در مراکزی برگزار می‌شود که ضمن دارا بودن امکانات لازم، ۱۵ داوطلب در آن حوزه حضور داشته باشند؛ ضمن اینکه نوع ایستگاه‌ها در حوزه‌های مختلف متفاوت و بسته به امکانات آن حوزه تعیین می‌شود.

بر اساس اعلام دبیرخانه شورای مرکزی پزشکی عمومی وزارت بهداشت، هفتمین دوره آزمون «صلاحیت بالینی پزشکی عمومی» ۱۹ مردادماه جاری در ۳۴ حوزه برگزار می‌شود که از این تعداد، ۴ حوزه مربوط به دانشگاه آزاد و سایر حوزه‌ها زیرمجموعه وزارت بهداشت است.

گفتنی است، دانشگاه‌های علوم پزشکی، ایران با ۱۲۰، شیراز با ۹۲ و اصفهان با ۶۸ داوطلب، میزبان بیشترین متقاضیان این دوره آزمون هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.