یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸

مهرداد کریمپور نایب قهرمان اسبق کشتی آسیا و رییس اداره تربیت‌بدنی در گفتگو با مفدا؛

با گران شدن صنعت ورزش، راه ورزشکارشدن برای نوجوانان ناهموار است

مهرداد کریمپور

مهرداد کریمپور نایب قهرمان اسبق کشتی آسیا و رییس اداره تربیت‌بدنی با بیش از ۲۱ سال سابقه کاری و ۳۰ سال سابقه ورزشی است، مفدا در ذیل گفتگویی با وی انجام داده است که می‌خوانیم:

مفدا: لطفاً خودتان را معرفی کنید.

مهرداد کریمپور هستم کارمند رسمی دانشگاه با بیش از ۳۰ سال سابقه ورزشی در رشته کشتی فرنگی که قبلاً عضو تیم ملی در تمام رده‌های سنی نوجوانان"جوانان" و بزرگسالان بوده‌ام.

مفدا: کمی از سوابق ورزشی‌تان بگویید.

نایب قهرمان اسبق کشتی آسیا، قهرمان تورنمنت‌های داخلی و خارجی نفر چهارم جام جهانی ورشو لهستان و بارها قهرمان کشور شده‌ام دارای مدرک بین‌المللی مدیریت ورزشی (سولیداریتی کمیته بین‌المللی المپیک) و مربی بین‌المللی در رشته کشتی هستم و بیش از پانزده سال مدرس رسمی علوم ورزشی می‌باشم.

مفدا: از چه زمانی رییس اداره تربیت‌بدنی شده‌اید و چه اقداماتی انجام داده‌ایید؟

از اردیبهشت ۱۳۹۶ این مسئولیت را پذیرفتم، البته از سال ۱۳۷۵ به بعد ۱۵ سال سابقه مدیریتی این اداره را به‌عهده داشته‌ام.

 اهم اقدامات اداره تربیت بدنی در سه ماه اول سال ۱۳۹۶: برنامه‌ریزی و اعزام تیم‌های مختلف دانشجویان دانشگاه طی زمان‌بندی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، استمرار در تمرینات ورزشی ویژه دانشجویان و دیگر اقشار دانشگاه، برگزاری مسابقات چندجانبه کارمندی دانشجویی، در فصل تابستان برپایی کلاس‌های اوقات فراغت ویژه فرزندان و همکاران دانشگاهی در رشته‌های فوتسال، شنا، کشتی، والیبال و اسکیت، اختصاص دو سانس استخر برای همکاران و اعضای هیأت علمی مجتمع پردیس کمالوند که با استقبال خوب همکاران مواجه شده‌ایم. در همین مدت در حوزه توسعه و تجهیز اماکن ورزشی دانشگاه اقدامات لازم به عمل آمده است  و مبلغ دو میلیارد ریال تأمین مالی داشته ایم که وسایل ورزشی سفارش داده شده است تا بیشتر رشته‌های ورزشی را در دانشگاه فعال کنیم.

مفدا: مهمترین دغدغه اداره تربیت‌بدنی چیست؟

 با توجه به بهره‌برداری از سالن تازه تأسیس مجتمع ورزشی کمالوند مهمترین دغدغه اداره ورزش دانشگاه ایجاد جذب حداکثری دانشجویان و مشارکت بیشتر در حوزه ورزشی و فعال نمودن ورزش خوابگاه‌ها و توسعه و تجهیز آن‌ها به امکانات ورزشی می‌باشد. در واقع نسل امروز جوانان با توجه به جذابیت شبکه‌های اجتماعی مجازی مانند تلگرام و اینستاگرام کمتر در حوزه ورزشی مشارکت دارند و متأسفانه با گران شدن صنعت ورزش راه ورزشکارشدن برای نوجوانان ناهموار است انشاءالله به لطف خداوند امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی هدفمند مشارکت حداکثری برای مشتریان ورزشی خود در بین دانشجویان و دیگر اقشار دانشگاهی بوجود بیاوریم.

مفدا: از اینکه وقتتان را در اختیار مفدا قرار دادید سپاسگزارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.