دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳

با هدف آمادگی شوراهای انضباطی در زمینه فعالیت‌های تخصصی؛

اولین آزمون الکترونیکی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود

آزمون الکترونیکی

دبیر شورای مرکزی انضباطی وزارت بهداشت از برگزاری اولین آزمون الکترونیکی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با هدف ارتقاء سطح آموزشی خبر داد.

وحید صرامی، دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در گفت‌وگو با مفدا با اعلام این خبر عنوان کرد: به منظور آمادگی دبیران و کارشناسان شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حوزه آموزش و پژوهش،  اولین آزمون تخصصی با موضوع روانشناسی قضایی به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به  اهمیت برگزاری آزمون‌های تخصصی ویژه دبیران و کارشناسان شوراهای انضباطی در جهت آمادگی هر چه بیشتر در زمینه فعالیت‌های تخصصی شوراهای انضباطی گفت: در راستای حرکت در مسیر دولت الکترونیک و به منظور کاهش هزینه‌های برگزاری آزمون‌های تخصصی و در راستای ارزیابی عملکرد و توانایی دبیران شوراهای انضباطی در امر رسیدگی به تخلفات، اولین آزمون الکترونیکی ویژه دبیران شوراهای انضباطی در سه ماهه سوم سال جاری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

صرامی افزود: این آزمون از کتاب «روانشناسی قضایی» اثر دکتر مهدی کی‌نیا و با موضوع مسائل روانشناسی در امور قضایی و بررسی مسائل روانکاوی در امر قضاوت، تحقیق و سایر موارد مرتبط با مسائل قضایی برگزار می‌شود.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: کسب نمره در این آزمون کشوری در رتبه‌بندی و ارزیابی سالانه شوراهای انضباطی در بخش آموزش و پژوهش تاثیرگذار خواهد بود و تلاشمان بر این است که بتوانیم سطح آموزشی را در شوارهای انضباطی افزایش دهیم.

گفتنی است؛ رتبه‌بندی شوراهای انضباطی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با هدف بررسی عملکرد این شوراها در طول سال و در جهت کاهش پرونده‌های انضباطی و تخلفات انضباطی و در راستای بالا بردن سطح کیفی عملکرد شوراهای انضباطی انجام می‌شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.