یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲

بحرالعلوم پیشنهاد داد:

ثبت نام جشنواره بیست و سوم قرآن و عترت در هفته قرآن

دکتر بحرالعلوم

رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به لزوم نقد و بررسی محتوایی جشنواره بیست و دوم قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی، از تمایل این مرکز برای آغاز ثبت نام جشنواره بیست و سوم در آبان‌ماه سال جاری همزمان با هفته قرآن خبر داد.

به گزارش مفدا، محمد مهدی بحرالعلوم، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به پایان بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان وزارت بهداشت از برنامه‌ریزی برای برگزاری بیست و سومین دوره این جشنواره که قرار است سال آینده در گیلان برگزار شود، خبر داد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره بیست و دوم که تیرماه سال جاری در شیراز برگزار شد، گفت: خوشبختانه این جشنواره با حضور بیش از ۱۰۰۰ نفر از دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد، ما در حین اجرای جشنواره بیست و دوم، برای دوره بعدی جشنواره نیز برنامه‌ریزی کردیم که اولین کار ما تعیین میزبان جشنواره بود بر این اساس با توجه به اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، این دانشگاه به عنوان میزبان جشنواره بیست و سوم انتخاب و پرچم جشنواره تحویل این دانشگاه شد.
بحرالعلوم با اشاره به لزوم بازخوانی تجارب جشنواره‌های پیشین برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره‌های بعدی عنوان کرد: در این راستا قرار است؛ مسئولان دو دانشگاه علوم پزشکی گیلان و شیراز با نقد شیوه اجرای این جشنواره مسئولان دانشگاه‌ علوم پزشکی گیلان را برای برپایی این جشنواره آماده کرد.
وی ادامه داد: همچنین قرار است جلساتی را نیز  برای نقد محتوایی جشنواره بیست و دوم قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی کشور برگزار کنیم در این جلسات از کارشناسان قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی دعوت می‌شود محتوای جشنواره از سوی آنان مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در رابطه با رشته‌هایی که قرار است به این جشنواره اضافه یا از آن حذف شوند نیز عنوان کرد: در ادوار مختلف بخش‌هایی به جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت اضافه شده که مورد استقبال دانشجویان، کارکنان و اساتید واقع شده است؛ از سوی دیگر برخی از رشته‌ها نیز با عدم استقبال مواجه شده‌اند که این رشته‌ها با نظر این کارشناسان احتمالا حذف و برخی رشته‌های دیگر که ممکن است مورد استقبال واقع شوند، اضافه می‌شوند.
وی یکی از نقاط قوت جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان علوم پزشکی کشور را جمع شدن اساتید قرآنی در کنار دانشجویان و اساتید و کارمندان علوم پزشکی دانست و گفت: ابعاد مختلف جشنواره بیست و دوم شور و نشاط خوبی را در بین دانشجویان و اساتید علوم پزشکی ایجاد کرده و عملکرد همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز بسیار مثبت بود.
وی در مورد زمانبندی ثبت نام جشنواره بیست و سوم عنوان کرد: تصمیم برای اعلام زمان بندی جشنواره بیست و سوم را منوط به برگزاری دو جلسه مذکور کرده‌ایم هرچند ما خود تمایل داریم ثبت نام‌ها از آبان‌ماه در هفته قرآن آغاز شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.