شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در افتتاحیه نشست توسعه توانمندی‌های فعالان فرهنگی:

با ۹۰ درصد دانشجویان ارتباط فرهنگی نداریم

دکتر اصغری

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در جمع مدیران و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی مسؤولیت‌پذیری در عین آزادی بخشی، ارتباط با تمامی دانشجویان و تبلیغ معارف دینی از جمله وظایف اصلی فعالان فرهنگی دانشگاه‌ها برشمرد و گفت: متأسفانه به صورت تقریبی در کلیه دانشگاه‌ها با ۹۰ درصد دانشجویان ارتباط فرهنگی نداریم و این وضعیت مطلوبی نیست.

به گزارش مفدا ، دکتر غلامرضا اصغری صبح امروز شنبه ۲۱ مرداد ماه در آئین افتتاحیه سومین دوره «توسعه مهارت و توانمندی‌های» مدیران آموزشی و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حال برگزاری است، اظهار داشت: متاسفانه در این دانشگاه و یا به صورت تقریبی در کلیه دانشگاه‌ها با ۹۰ درصد دانشجویان ارتباط فرهنگی نداریم و این وضعیت مطلوبی نیست.
وی اضافه کرد: برای مثال در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با وجود ۹ هزار دانشجو، کمتر از ۹۰۰ دانشجو به فعالیت‌های فرهنگی می‌پردازند و این وضعیت چندان مناسبی نیست و باید اصلاح شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نسبت به ایجاد امید و نشاط در بدنه دانشجویی دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: مسئولیت‌پذیری در عین آزادی بخشی، ارتباط با تمامی دانشجویان و تبلیغ معارف دینی از جمله وظایف اصلی فعالان فرهنگی دانشگاه‌ها به شمار می‌رود.
اصغری افزود: خیرخواهی، وفای به عهد، شفقت، مروت، احترام و پایبندی به باورهای ملی و دینی و عمق بخشی به باورها از جمله صفاتی است که باید توسط صاحبنظران و تلاشگران عرصه فرهنگی دانشگاه در بین دانشجویان ترویج داده شود.

وی همچنین تبلیغ باورهای دینی و مذهبی را ضروری دانست و یادآور شد: در کنار این ارزش‌ها، انواع مهارت‌های به روز و کارآمد نیز باید آموزش داده شود تا اثرات آن به طور جامع در کارکرد دانشگاه‌ها جلوه نماید.
اصغری، ارتباط مؤثر و دوستانه با دانشجویان را از جمله عوامل بسیار مهم در تأثیرگذاری فرهنگی عنوان کرد و ادامه داد: برای مثال یک تبریک ساده به مناسبت روز تولد به دانشجویان فضایی مناسب و عاطفی را رقم می‌زند و شرایط را برای فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی آسانتر می‌کند.
اصغری در پایان سخنان خود با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از دانشگاه‌های مادر کشور به شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: در این مجموعه ۹ هزار دانشجو و ۹۰۰ هیات علمی مشغولند و این دانشگاه وظیفه حفظ سلامت افزون بر ۵ میلیون نفر در استان اصفهان را نیز بر عهده دارد.
وی ادامه داد: این استان همچنین مهد پیدایش شمار زیادی از دانشمندان و اندیشمندان بوده و شهدای زیادی را نیز به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است که می‌توان به شهیدان خرازی، همت، ردانی پور و کاظمی به عنوان شهدای شاخص این خطه اشاره کرد.

اصغری در ادامه خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همواره میزبانی بسیاری از رویدادهای فرهنگی را بر عهده داشته است برای مثال دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور در این مجموعه برگزار شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در پایان ابراز امیدواری کرد که سومین دوره توسعه مهارت و توانمندی‌های مدیران آموزشی و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در اصفهان به بهترین شکل برگزار شود و مدیران و کارشناسان فرهنگی حاضر در این رویداد بهترین برداشت را داشته باشند.