شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹

معاون دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

متولیان فرهنگی زمینه ارتباط موثر دانشجویان با جهان معاصر را ایجاد کنند

دکتر شاه مرادی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با تأکید بر اینکه جهان کنونی تحت تاثیر نمودها و عناصری جدید همچون فضای مجازی است، گفت: متولیان فرهنگی دانشگاه‌ها زمینه ارتباط موثر و سازنده دانشجویان با چنین فضاهایی را ایجاد کنند.

به گزارش مفدا ، دکتر ذبیح الله شاه‌مرادی صبح امروز شنبه ۲۱ مرداد ماه در آئین افتتاحیه سومین دوره توسعه مهارت و توانمندی‌های مدیران آموزشی و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حال برگزاری است، بیان داشت: زندگی در عصر حاضر و به ویژه امور فرهنگی از گستردگی زیادی برخوردار است و سال به سال فضاهای جدیدی شکل می‌گیرد و مواجهه با آن ساز و کار خاص خود را می‌طلبد.
وی افزود: سواد خواندن و نوشتن برای زندگی کنونی کافی نیست، بلکه سواد رسانه‌ای و خبری، مهارت‌های ارتباطی، عاطفی و همچنین آشنایی با فناورهای نوین را باید به عنوان یک اصل بپذیریم و آن‌ها را به خوبی آموخته و از آن‌ها استفاده کنیم.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یادآور شد: مدیریت زمان، ایجاد توازن و تعادل در زندگی و برنامه‌ریزی از جمله موضوع‌هایی است که باید توسط متولیان فرهنگی و صاحبنظران تربیتی در دانشگاه‌ها آموزش داده شود.
شاه‌مرادی تشویق به مطالعه مفید و استفاده کابردی از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را بسیار با اهمیت خواند و ادامه داد: برنامه‌ریزی مناسب برای اوقات فراغت دانشجویان نیز باید با ساز و کار بهتری فرهنگسازی شود. فعالان فرهنگی و تربیتی در دانشگاه‌ها باید بستر مناسبی را ایجاد کنند که دانشجو پس از فارغ التحصیلی فردی متخصص و متعهد در جامعه باشد و رفتارهای اجتماعی و جمعی را به خوبی بداند.
شاهمرادی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همواره در بسیاری از عرصه‌ها در کشور مخصوصا در عرصه فرهنگی پیشتاز بوده و میزبانی شمار زیادی از رویدادهای فرهنگی را بر عهده داشته است که این موضوع باعث افتخار این دانشگاه است.
گفتنی است؛ سومین دوره از نشست‌های تخصصی مدیران و کارشناسان فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  با هدف اصلی توانمندسازی فعالان فرهنگی و هم‌اندیشی و رایزنی دربارۀ مسائل مشترک در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آغاز به کار کرده و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.