شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶

تدوین میثاق نامه‌ای توسط همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

عباسپور

گروه همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه میثاق نامه‌ای با تاکید بر کمک نوع دوستانه و داوطلبانه با حفظ اصول رازداری، طراحی آرم مختص گروه و طراحی و صدور کارت عضویت تدوین کردند.

به گزارش مفدا کرمانشاه، پرستو عباسپور در گفت و گو با خبرنگار مفدا با بیان اینکه گروه همتایاران سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در خرداد ماه ۹۵، پس از ابلاغ آیین نامه‌ای از سوی وزیر بهداشت شروع به فعالیت کرده است، افزود: این همتایاران از دانشجویان فعالی هستند که در حوزه سلامت روان به اداره مشاوره کمک می کنند.

وی با اشاره به اینکه گروه همتایاران سلامت روان با فعالیت ۴۷ دانشجو و تحت نظارت اداره مشاوره شروع به کار کرده است، افزود: هم اکنون ۷۵ نفر همتایار دانشجو در این گروه فعالیت دارند.

این مسئول همچنین افزود: همتایاران فعالیت نیمه تخصصی دارند و به عنوان بازوهای مشورتی اداره مشاوره عمل می کنند.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون این همتایاران در برگزاری سه همایش، نشست های آموزشی با محوریت پیشگیری از آسیب های روانی، اجتماعی، شادکامی و نشاط، مهارت های مطالعه و ... فعالیت داشته اند، افزود: مشارکت در اجرای طرح پایش سلامت روان در جمعیتی حدود ۱۵۰۰ نفر دانشجو، شناسایی و ارجاع به موقع پنج دانشجوی در معرض آسیب به اداره مشاوره و .... از دیگر فعالیت های این گروه بوده است.

وی اظهار کرد: از جنبه های ابتکاری تشکیل این گروه در دانشگاه، تدوین میثاق نامه با تاکید بر کمک نوع دوستانه، داوطلبانه با حفظ اصول راز داری، طراحی آرم مختص گروه، طراحی و صدور کارت عضویت و ... بوده است.

رئیس اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه این همتایاران خرداد ماه ۹۶ همراه با شعار سازمان بهداشت جهانی تحت آموزش "راهکارهای مقابله با خلق منفی" قرار گرفتند، اظهار کرد: در این دوره سه کمیته "پیشگیری از افت تحصیلی"، "رفتارهای خود آسیب رسان" و "سوء مصرف مواد" تعیین گردید که همتایاران بر حسب علاقه خود در یک یا دو کمیته فعالیت هدفمند دارند.

عباسپور در پایان از دانشجویان خواست که نسبت به هم اتاقی و هم خوابگاهی خود بی تفاوت نباشند و درصورتی که مشکلی برای آنها پیش آمد به اداره مشاوره ارجاع دهند.

پیام خانلری، خبرنگار مفدا

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.