پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶

مراحل بازسازی و بهسازی مجموعه پردیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مصاحبه با آقای صالح مقدم

اقدامات مورد نیاز جهت خوابگاه بهارستان 1 شامل تخریب ، نوسازی سرویسها ، حمامها، موتورخانه و سیستم گرمایشی می باشد که با توجه به حجم بالای کار، چند گروه پیمانکار بصورت همزمان و به شکل 2 شیفت کامل، تخریب مجموعه سرویسها و حمامها، آشپزخانه و موتورخانه را انجام دادند و اکنون در مرحله آماده سازی می باشیم.

صالح مقدم، مدیر دانشجویی دانشگاه گفت: در خصوص بازسازی کامل خوابگاهها و سلف پردیس حسب دستور العمل هیات رئیسه محترم دانشگاه، در هفته خوابگاهها، اعتبار مورد نیاز برای بهسازی و بازسازی فضاهای دانشجویی پردیس دانشگاه علوم پزشکی فراهم شده است.

به گزارش کارشناس خبری حوزه معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدیر دانشجویی دانشگاه در طی مصاحبه ای با وبدا، ضمن اعلام این خبر که بعد از تعطیلات پایان ترم، مجموعه اقداماتی برای بازسازی این فضاها فراهم گردیده، افزود: خوابگاههای بهارستان 1 و گلستان ، سلف دانشجویی پردیس و نقلیه دانشجویی از جمله این فضاها می باشند.

وی افزود اقدامات مورد نیاز جهت خوابگاه بهارستان 1 شامل تخریب ، نوسازی سرویسها ، حمامها، موتورخانه و سیستم گرمایشی می باشد که با توجه به حجم بالای کار، چند گروه پیمانکار بصورت همزمان و به شکل 2 شیفت کامل، تخریب مجموعه سرویسها و حمامها، آشپزخانه و موتورخانه را انجام دادند و اکنون در مرحله آماده سازی می باشیم.

مدیر دانشجویی درادامه گفت: در این فرایند ، مجموعه سیستم فاضلاب و سیستم لوله کشی آب سرد و گرم خوابگاه به شکل کامل تعویض و مجددا کاشی کاری سرویسها و سیستم نور و زیباسازی فراهم شده است همچنین در قسمت موتورخانه دیگهای آب گرم شوفاژخانه تعویض می گردد و مسیر لوله کشی آب گرم و سرد به سمت رادیاتورها در داخل همه اتاقهای این خوابگاه بزرگ 550 تخته تعویض می گردد. به عبارت دیگر کاملا به لحاظ فنی و تاسیسات مجموعه خوابگاه بهار 1 مورد بازسازی کامل قرار خواهد گرفت.

صالح مقدم با اشاره به این که این عملیات بصورت همزمان در خوابگاه پسرانه گلستان نیز در حال فرایند و اجرا می باشد، افزود: در سالن غذاخوری پردیس که مسئولیت طبخ و توزیع غذای دانشجویان را دارد ، عملیات بازسازی کامل محل طبخ غذا صورت می گیرد ،لذا به شکل موقت ، ماموریت پخت غذای دانشجویی به سلف مرکزی منتقل گردیده است.

وی تاکید کرد مجموعه سلف اعم از کف برداری مجدد، سیستم فاضلاب و اگو، سیستم اطفاء حریق و گرمایش و سرمایش سلف باز سازی می گردد.

مدیر دانشجویی با این توضیح که در قسمت نقلیه معاونت دانشجویی فرهنگی با هدف روان سازی مسیرهای کوی پردیس به لحاظ ترافیک، یک مجموعه پارکینگ مخصوص اتوبوسها و مینی بوسها و ماشینهای سواری نقلیه معاونت دانشجویی فرهنگی ، فراهم شده که مشغول آماده سازی میباشد، اذعان داشت: به امید خدا برحسب اعتباراتی که با لطف ریاست محترم دانشگاه، معاونت محترم توسعه،و معاونت محترم دانشجویی فرهنگی دانشگاه، لحاظ گردیده، در مصوبه مربوط به هیات رئیسه در هفته خوابگاهها، بالغ بر دو میلیارد تومان هزینه برای ایجاد موقعیت های جدید در پردیس دانشگاه برآورد شده است ، که امیدواریم مجموعه تلاشهای همکاران به ثمر نشسته و تا قبل از 25 شهریورماه، همزمان با ورود دانشجویان ورودی جدید دانشگاه به خوابگاه، شاهد آماده سازی، بهسازی و نوسازی محیط باشیم .

مدیر دانشجویی دانشگاه ، ضمن تشکر از تلاشهای کارکنان، کارگران و عوامل حوزه دانشجویی فرهنگی دانشگاه، که با لغو مرخصیها در تابستان، همکاریهای مضاعفی داشته و کمک میکنند تا این پروژه سنگین که به تعبیر کارشناسان 8 ماه کاری به زمان احتیاج دارد ، در قالب یک ماو نیم به ثمر برسد، افزود: بالطبع ، کمکهای ویژه ریاست محترم دانشگاه برای ما موثر واقع شد تا بتوانیم این پروژه را به اتمام برسانیم و دانشگاه علوم پزشکی مشهد بعنوان یک دانشگاه برتر در میان دانشگاههای کشور این افتخار را کامل خواهد کرد که در عرصه خدمات رفاهی بر فراز دانشگاهها ، به امر خدمت رسانی به دانشجویان بپردازد.

وی در خصوص رعایت استانداردها درساخت و ساز فنی این مجموعه بازسازیها، گفت: این افتخار وجود داشت که از ابتدای کار، با حمایت ، مشارکت و نظارت فنی مدیریت فنی دانشگاه، به ویزه جناب آقای مهندس رحیمی، ساده سازی و ابنیه سازی با رعایت استاندارد های لازم صورت پذیرد. به تعبیر دیگر با هماهنگی کامل و قابل توجه میان حوزه معاونت توسعه دانشگاه، شامل زیرمجموعه مدیریت فنی دانشگاه، معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه در حوزه مدیریت دانشجویی، و همکاری ریاست محترم دانشگاه شرایط فراهم گردید که این فضا به شکل قابل قبولی پیش رود.

صالح مقدم در پایان تاکید کرد: هر مرحله از کار با نظارت مهندسین مدیریت فنی دانشگاه ، مقیم درمحل پردیس دانشگاه جلو می رود تا استانداردهای لازم برای ساخت و ساز ابنیه مورد توجه قرار گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.