سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹

مصاحبه با استاد برجسته کشور در حاشیه سومین دوره طرح تربیت معلم قرآن کریم وزارت

استاد زکی لو

برگزاری اینگونه دوره ها برای این سطح علمی دانشجویان با انگیزه و پرتلاش در ترویج فرهنگ قرانی این قشر بسیار موثر است و می تواند بسیار موثر باشد.

به گزارش مفدا اردبیل، در حاشیه جهارمین  روز از سومین  دوره طرح تربیت معلم قرآن کریم وزارت استاد برجسته کشوری سعید زکی لو  مدرس "صحیح خوانی  قرآن " در سومین دوره تربیت معلم در گفتگو با خبرنگار مفدا اردبیل در خصوص سوال اینکه سطح فنی کلاس ها و کارگاه های آموزشی را چطور ارزیابی می کنید و دانشجویان شرکت کننده در این طرح درچه سطح فنی قرار داشتنداظهار گفت: میانگین آگاهی های اولیه در سطح خوبی است.و نسبتا افراد شرایط حضور در طرح را داشتند.

 وی در خصوص سوال که برگزاری دوره های آموزشی طرح تربیت معلم قرآن در مجموعه وزارت بهداشت چه تاثیری در بالا بردن فضای معنوی و قرآنی این مجموعه دارد بیان نمود: به نظر میرسد برگزاری اینگونه دوره ها برای این سطح علمی دانشجویان با انگیزه و پرتلاش در ترویج فرهنگ قرانی این قشر بسیار موثر است و می تواند بسیار موثر باشد.

زکی لو در خصوص این سوال که دروس هایی که در این دوره آموزشی تدریس شد در چه سطحی به لحاظ فنی قرار داشت و آیا انتخاب این دروس از قبل و به صورت آگاهانه و حساب شده بود یا خیر و آیا استاندا ردهای لازم در انتخاب دروس، رعایت شده یا خیرگفت:. با توجه به علا قه مندی شرکت کنندگان به تغلیم و تعلم قرآن کریم در کنار حرفه تخصصی دانشگاهی انتخاب مطالب خوب بود درک می شد آیات مرتبط با حرفه پزشکی و بهداشت در جزوه ای ارائه می شد.

او درمورد این سوال سطح سواد قرآنی دانشجویان علوم پزشکی را چطور ارزیابی می کنید و این سطح سواد نسبت به دیگر دانشجویان غیرعلوم پزشکی کمتر است یا بیشترگفتند: به نظرم در حد انتظار بود حتی در مواردی اندک بالاتد از انتظار بود.

وی در خصوص چه راهکارهایی را برای افزایش سطح کمی و کیفی دوره های بعدی طرح تربیت معلم قرآن پیشنهاد می کنید فرمود:. تصور میکنم حتما بازخوردهای حضوری به صورت فصلی با حضور اساتید برگزار شود تا یک سال برای تضمین کاربردی کردن آیات در مهارت های زندگی

وی در پاسخ سوال خبرنگار مفدا مبنی بر اینکه برای بالابردن روحیات قرآنی دانشجویان و ارتقای سطح فنی آنها در زمینه های قرآنی، چه باید کرد و وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت، باید چه اقداماتی در این زمینه بکند اظهار داشت: از انجا که اهمیت سلامت روحی و معنوی افراد کمتر از جسم آنها نیست پرداختن به ارتقا دانش و منش معنوی و روحی افراد خصوصا با محوریت قرآن و اهل بیت اهمیت بسزایی دارد.

استاد در خصوص سوال خبرنگار مفدا مبنی براینکه تربیت معلمین قرآنی از خانواده  دانشجویان علوم پزشکی چه کمکی به ارتقای سطح سلامت معنوی دارد فرمود: طبعا این حرکت و فعالیت ها به خانواده و مخاطبین انها منتقل خواهد شد.

 استاد سعید زکی لو در پایان  این گفتگو در خصوص این سوال که تربیت معلمین قرآنی از خانواده دانشجویان علوم پزشکی چه کمکی به ارتقای سطح

سلامت معنوی داردگفت: اگر امکان آن وجود داشت که بین زمان فراگیری (فرصتی برای تمرین و تثبیت و مهارت افزایی) و آزمون فاصله منطقی گذاشته می شد فکر میکنم در ازمونها موفق تر ظاهر میشوند.البته این امر نیز مستلزم زمان بندی ، ایجاد شرایط کارورزی عملی با مخاطبین واقعی است بگونه ای که از خروجی این دوره ها برای تعلیم در کلاس های حقیقی استفاده میشد و معلمین میتوانستند شاگردان واقعی در سطح دیگر دانشجویان علوم پزشکی و یا موسسات داشته باشند و زیر نظر کارشناس موسسات کارورزی کنند

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.