چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۶

در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور:

ازدانشگاه علوم پزشکی گیلان تقدیر شد.

گیلان

فرمانده سپاه قدس گیلان گفت: پیشرفته‌ترین و مهم‌ترین کار فرهنگی که تاکنون در کشور صورت گرفته است راهیان نور است.

مفدا گیلان ، در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور استان گیلان با حضور فرمانده سپاه قدس گیلان، روسای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان گیلان، فرمانداران و شهرداران ، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از راویان و شرکت کنندگان در اردوی راهیان نور استان گیلان در سال ۱۳۹۵ در سالن همایش اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان در بندر انزلی برگزار شد.
سردار پاسدار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس گیلان در همایش تجلی اخلاص ویژه تقدیر از خادمین راهیان نور استان گیلان  اظهار داشت: سفرهای راهیان نور دارای قالب، محتوا، جسم و روح است.
وی قالب راهیان نور را نشان دادن مناطق عملیاتی به نسل جدید انقلاب بیان کرد و عنوان داشت: اصل بر محتوای سفرهای راهیان نور است و شناخت چرایی از خود گذشتگی‌ها و رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس برای مردم است.
فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه حرکت اساسی رزمندگان دوران دفاع مقدس بر اساس اسلام و فرهنگ عاشورایی امام حسین(ع) بوده است خاطرنشان کرد: چیرگی بر دشمنان در دوران دفاع مقدس بدون فرهنگ عاشورایی امکان‌پذیر نبود.
سردار عبدالله پور با اشاره به اینکه برگزاری اردوهای راهیان نور را نباید با محاسبات مادی ارزش‌سنجی کرد بیان داشت: افرادی که در برگزاری اردوهای راهیان نور نقش دارند، با اخلاص این کار را انجام می‌دهند.
وی با تاکید بر اینکه تنها با وجود جریان عاشورایی در زندگی انسان فرد به درجه رفیع شهادت می‌رسد اعلام داشت: بخشی از شهدای عملیات رمضان بدون برخورد گلوله و از تشنگی زیاد شهید شدند.
فرمانده سپاه قدس گیلان کار با ارزش را کار عاشورایی و تکلیف‌مدارانه خواند و خاطرنشان کرد: پیشرفته‌ترین و مهم‌ترین کار فرهنگی که تاکنون در کشور صورت گرفته است راهیان نور است.
وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که کار فرهنگی را یک فناوری خواندند گفت: اثرگذاری خون شهید بر زمین راهیان نور است که فرهنگ شهادت را ترویج داده است و شهدا کمک کننده کسانی هستند که در مسیر آن‌ها گام بر می‌دارند.
در پایان از تلاش های ارزنده و عملکرد شایسته دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی گیلان  توسط جمعی از مسئولین گیلان و فرمانده سپاه قدس گیلان، به عنوان یکی از خادمان راهیان نور و کسب رتبه نمونه استان گیلان تقدیر شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.