چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷

گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی فسا به روستاهای محروم اعزام شدند

گروه جهادی شهید جاویدی بسیج دانشجویی شهرستان فسا با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا جهت امدادرسانی به روستاهای محروم شهرستان اعزام شدند

در اردوی جهادی که به همت گروه جهادی شهید جاویدی شهرستان فسا و با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد، کلیه دانشجویان سطح شهرستان و علاقه مندان به فعالیت‌های جهادی جهت امدادرسانی به روستاهای محروم حضور دارند.

به گزارش مفد فسا، "سمانه قهرمانی" عضو فعال تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا با اعلام این خبر بیان داشت: گروه جهادی "شهید جاویدی" بسیج دانشجویی شهرستان فسا با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا به منطقه شیبکوه این شهرستان اعزام شدند.

قهرمانی ادامه داد: در این اردو کلیه دانشجویان سطح شهرستان و علاقه مندان به فعالیت‌های جهادی حضور دارند که طی برگزاری دوره‌ای از کلاس‌های توانمندسازی و آموزشی، جهت امداد رسانی به مناطق محروم اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: فعالان اردوی جهادی در حیطه‌های بهداشت، کودک و نوجوان، مشاوره خانواده و اقتصاد مقاومتی به ساکنان این مناطق خدمات ارائه دادند.

عضو فعال تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی فسا اذعان داشت: هدف اصلی ما در حیطه بهداشت، آموزش و یادآوری نکات سلامت و بهداشتی است. در این حیطه در خصوص بیماری‌های واگیر و راه‌های انتقال آن، بهداشت دهان و دندان، آموزش مراقبت‌های قبل از بارداری، بارداری و پس از آن و عفونت‌های رایج در زنان نکاتی ارائه شد.

قهرمانی افزود: علاوه بر این اقدامات، شناسایی افراد پرخطر و انجام تست های غربالگری از دیگر اقدامات این جهادگران در اردو بود.

قهرمانی خاطر نشان کرد: افراد در معرض خطر طی شناسایی و ارائه خدمات اولیه جهت درمان و ادامه مراقبت ها به پزشکان متخصص ارجاع داده می شوند.

وی در خصوص حیطه کودک و نوجوان به آموش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم، احکام، نقاشی، آماده سازی کاردستی اشاره کرد و بیان داشت: هدف از این فعالیت های فرهنگی کشف استعداد کودکان و نوجوانان می باشد.

این عضو فعال اردوی جهادی ادامه داد: هدف ما در حیطه نوجوانان، بیان اهمیت قرآن و آشناسازی بیشتر آنان با احکام اسلامی می باشد. همچنین در خصوص اهمیت ولایت فقیه در جامعه اسلامی نیز نکاتی مطرح میگردد.

وی ادامه داد: از دیگر نکات ارائه شده، می توان به آسیب های فضای مجازی و ماهواره نیز اشاره کرد.

قهرمانی در خصوص فعالیت های پرکاربرد حیطه های اقتصاد مقاومتی، مشاوره خانواده و تربیت فرزند نیز نکاتی مطرح کرد.

گفتنی است این دوره از اردوهای جهادی از ۲۵ مرداد ماه لغایت ۳ شهریور ماه ویژه خواهران ادامه دارد و اردوی جهادی برادران نیز از ۶ شهریور ماه به مدت یک هفته برگزار می شود.

لازم به ذکر است گروه جهادی، روستاهای ابوذرآباد، بیشه زرد، رحیم آباد و حسین آباد منطقه شیبکوه را پوشش می دهند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.