چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰

در حاشیه دوره تربیت معلم قرآن ؛

مصاحبه با استاد برجسته کشوری محمود کریمی

محمود کریمی

بسیار مهم است و قطعا اگر افرادی مانند پزشکان و ......با قرآن آشنا باشند تاثیر معنوی خوبی در دیگران دارند.

به گزارش مفدا اردبیل، در حاشیه پنجمین روز از سومین  دوره طرح تربیت معلم قرآن کریم وزارت استاد برجسته کشوری محمود کریمی مدرس "روشهای حفظ قرآن " در سومین دوره تربیت معلم در گفتگو با خبرنگار مفدا اردبیل در خصوص سوال اینکه سطح فنی کلاس ها و کارگاه های آموزشی را چطور ارزیابی می کنید و دانشجویان شرکت کننده در این طرح درچه سطح فنی قرار داشتند گفت: سطح نسبتا خوب بود و در مجموع قابل قبول و بهره برداری بود.

 وی در خصوص سوال که برگزاری دوره های آموزشی طرح تربیت معلم قرآن در مجموعه وزارت بهداشت چه تاثیری در بالا بردن فضای معنوی و قرآنی این مجموعه دارد بیان نمود: بسیار موثر است و انشالله از این افراد آموزش دیده در برگزاری کلاس ها در سطح دانشگاهها استفاده شود.

کریمی در خصوص این سوال که دروس هایی که در این دوره آموزشی تدریس شد در چه سطحی به لحاظ فنی قرار داشت و آیا انتخاب این دروس از قبل و به صورت آگاهانه و حساب شده بود یا خیر و آیا استاندا ردهای لازم در انتخاب دروس، رعایت شده یا خیرگفت:. بله در سظح مناسب و خوبی قرار داشت و به صورت کاربردی اجرا می شد.

او درمورد این سوال سطح سواد قرآنی دانشجویان علوم پزشکی را چطور ارزیابی می کنید و این سطح سواد نسبت به دیگر دانشجویان غیرعلوم پزشکی کمتر است یا بیشترگفتند: افرادی که در این دوره در رشته حفظ بودند سطح خوبی داشتند.

وی در خصوص چه راهکارهایی را برای افزایش سطح کمی و کیفی دوره های بعدی طرح تربیت معلم قرآن پیشنهاد می کنید فرمود:. افزایش کار عملی و کارورزی در کنار مربیان در کلاس های واقعی و طبیعی ،ارتباط مجازی با مربیان

استاد کریمی در خصوص این سوال که آیا صرفا برگزاری این دوره های آموزشی . کارگاهها برای تربیت دانشجویان تربیت معلم اکتفا می کند و یا اینکه راهکارهای دیگر نیز در راستیا تربیت معلمان قرآنی پیشنهاد میکنید گفت: بهتر است پس از پایان دوره این افراد در کنار مربیان با تجربه با عنوان دستیار مربی مدتی تدریس کنند تا با تجربه شوند.

وی در پاسخ سوال خبرنگار مفدا مبنی بر اینکه برای بالابردن روحیات قرآنی دانشجویان و ارتقای سطح فنی آنها در زمینه های قرآنی، چه باید کرد و وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت، باید چه اقداماتی در این زمینه بکند اظهار داشت: آموزش اصولی ،برنامه ریزی اجرا در سطح  دانشگاهها ،تشویق به جای مربیان و قرآن آموزان

استاد در خصوص سوال خبرنگار مفدا مبنی براینکه تربیت معلمین قرآنی از خانواده  دانشجویان علوم پزشکی چه کمکی به ارتقای سطح سلامت معنوی دارد فرمود:بسیار مهم است و قطعا اگر افرادی مانند پزشکان و ......با قرآن آشنا باشند تاثیر معنوی خوبی در دیگران دارند.

 کریمی  در پایان  این گفتگو در خصوص این سوال که تربیت معلمین قرآنی از خانواده دانشجویان علوم پزشکی چه کمکی به ارتقای سطح سلامت معنوی داردگفت: بله بطور نسبی ،می توان اظهار نظر کرد که هر کدام از این دانشجویان آیا توان تدریس و اداره کلاس را دارند یا خبر و البته بدیهی است که با برگزاری کلاس در دانشگاهها و خوابگاهها تجربه عملی این افراد بالا رفته و روز به روز بهتر خواهند شد.

.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.