شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷

دبیر سومین همایش فعالان قرآن و عترت کشور:

۳۵۰ فعال قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این همایش گواهی حضور در دوره می‌گیرند

مریم دهقانی دبیر همایش فعالان کانون‌های قرآن و عترت

دبیر سومین همایش فعالان کانون‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گفت: ۳۵۰ فعال قرآنی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حاضر در این همایش بعد از پایان دوره و برگزاری کلاس‌های آموزشی گواهی حضور در دوره دریافت می‌کنند.

مریم دهقانی در حاشیه برگزاری کارگاه‌های آموزشی سومین همایش فعالان کانون‌های قرآن و عترت در خصوص این دوره آموزشی گفت: حدود ۳۵۵ نفر در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند که در مجموع از هر دانشگاه علوم پزشکی چهار الی هفت نفر از اعضای شورای مرکزی کانون‌های قرآن و عترت را در بر می‌گیرد.

 وی ادامه داد: از این تعداد پنج نفر اعضای اصلی و دو نفر اعضای علی البدل هستند که در مدت سه روز از سوم الی ششم شهریور ماه جاری در شهر مشهد برنامه‌های خود را دنبال می‌کنند.

 نائب دبیر شورای مرکزی قرآن و عترت وزارت بهداشت، تصریح کرد: اختتامیه این جشنواره در روز ششم شهریور ماه برگزار می‌شود. ضمن اینکه در روز های دوم و سوم  برگزاری همایش، هشت کارگاه آموزشی بسیار پربار و قوی در هشت کارگروه برگزار می‌شود.

دهقانی ابراز داشت: کارگاه‌های عمومی و اختصاصی ویژه دبیر، نائیب دبیر، روابط عمومی، نشریات، تبلیغ و ترویج و آموزش و پژوهش برگزار می‌شود؛ که محوریت کارگاه‌های مورد نظر؛ شناسایی مهارت‌های ارتباطی در سه سطح فردی، اجتماعی، اداری و جریان های فهم قرآن است.

 برگزیده بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تصریح کرد: مهارت‌های مقاله نویسی، مدیریت فضای مجازی، جریان های فرهنگی در ایران معاصر، مهارت‌های برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی و نقادی، قرآن و سلامت، جریان شناسی عرفان‌های نو ظهور و مدیریت در نشریات قرآنی از محورهای کارگاه های مورد نظر است.

نائب دبیر شورای مرکزی قرآن و عترت وزارت بهداشت، گفت: برخلاف سال های اول و دوم که کارگاهای به صورت عمومی و اختصاصی برگزار شد در سال جاری ترکیبی از کارگاه‌های عمومی و اختصاصی را برنامه‌ریزی و بر اساس نظر سنجی صورت گرفته مشهد را برای دومین سال به عنوان میزبان برگزاری جشنواره انتخاب کرده‌ایم.

وی تاکید کرد: دو سال است که در جشنواره بیست و یکم و بیست و دوم جشنواره قرآن و عترت تعداد و تنوع رشته‌های قرآنی بسیار زیاد شده است و علاوه بر رشته‌های شفاهی و کتبی؛ داستان نویسی، نمایش نامه نویسی و مقاله نویسی نیز افزوده و موجب رشد توانایی های علاقمندان شده است.

دهقانی به ارسال گواهی حضور در همایش برای شرکت کنندگان اشاره و گفت: در همایش های ملی قرآن و عترت سهم دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بسیار خوب است که این مهم نشان دهنده رشد فعالیت‌های قرآنی در این دانشگاه‌ها است.

دبیر سومین همایش فعالان قرآن و عترت کشور بیان داشت: تلاش داریم برای بالا بردن فضای معنوی این همایش، نماز صبح و مغرب دانشجویان را در حرم مطهر برگزار و در نشست هم اندیشی با حضور دکتر بحر العلوم؛ رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت چگونگی ارتقای برنامه‌های قرآنی را به بحث بگذاریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.