دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱

آزمون‌های ارتقاء و دانشنامه دندانپزشکی با حضور بیش از هزار و ۳۰۰ داوطلب برگزار شد

کنکور

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی از برگزاری آزمون ارتقاء و آزمون دانشنامه برای رشته های تخصصی دندانپزشکی خبر داد و گفت: این آزمون ها با حضور بیش از هزار و 300 داوطلب امروز دوشنبه ششم شهریور برگزار شد.

دکتر محمدحسین پورکاظمی افزود: آزمون ارتقاء دستیاری دندانپزشکی برای دستیاران در سال های اول، دوم و سوم در ۱۷ دانشکده دندانپزشکی به صورت غیرمتمرکز برگزار شد و بیش از ۷۰۰ دانشجوی دستیاری دندانپزشکی در این دوره شرکت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: آزمون دانشنامه دندانپزشکی نیز با حضور حدود ۵۰۰ فارغ التحصیل دوره های دستیاری تخصصی دندانپزشکی امروز در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اظهار داشت: داوطلبانی که در آزمون کتبی دانشنامه تخصصی دندانپزشکی شرکت کننده باید ۷۰ درصد نمره کتبی را کسب کنند و در صورت کسب این حد نصاب به آزمون شفاهی راه پیدا می کنند.

به گزارش مهر، وی افزود: داوطلبانی که ۷۰ درصد نمره کتبی را بیاورند ( با ضریب ۲) و ۷۰ درصد نمره شفاهی را نیز کسب کنند (با ضریب یک) در مجموع نمره دانشنامه را کسب خواهند کرد. افرادی که حد نصاب برای ورود به آزمون شفاهی را کسب نکنند تنها نمره کتبی برای آنها حفظ می شود.

پورکاظمی اظهار داشت: آزمون شفاهی این گروه از داوطلبان نیز از سوی دبیرخانه شورای آموزش دندانپزشکی طراحی شده است و به صورت ایستگاهی (آسکی) و بررسی کیس های بیماری است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.