چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴

در هفته دولت با حضور وزیر بهداشت؛

خوابگاه ملکی دانشجویان پسر در پردیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به بهره برداری می‌رسد

ساخت خوابگاه در خراسان شمالی

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از بهره‌برداری خوابگاه ملکی دانشجویان پسر در هفته دولت با حضور وزیر بهداشت، خبر داد و گفت: این خوابگاه که« ۱۶ آذر» نامگذاری شده است در پردیس دانشگاه علوم پزشکی بجنورد قرار دارد.

دکتر فریمان ابراهیم زاده در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار مفدا اظهار داشت: این خوابگاه با ظرفیت ۲۲۰ دانشجو در دو طبقه ساخته شده که با بهره‌برداری از این خوابگاه، شمارخوابگاه‌های ملکی خراسان شمالی به عدد چهار می‌رسد.

وی تاکید کرد: با افتتاح و بهره‌برداری از خوابگاه ملکی ۱۶ آذر، دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی پوشش صد درصدی متقاضیان خوابگاه‌ها را محقق خواهد کرد و هیچ دانشجوی متقاضی خوابگاهی نخواهد بود که مشکل اسکان داشته باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اینکه خوابگاه ۱۶ آذر جزو فاز نخست طرح ساخت خوابگاه در استان است، یادآور شد: در فاز دوم این طرح نیز قرار است بعد از تامین اعتبارات، خوابگاهی به ظرفیت ۱۲۰ نفر احداث شود.

وی با بیان اینکه طرح ساخت خوابگاه ملکی ۱۶ آذر قرار بود در سال ۹۰ با مشارکت وزارت نفت به منظور توجه به مناطق محروم ساخته شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه به دلیل نوسانات و وضعیت اقتصادی نامطلوب در آن شرایط، این خوابگاه در آن زمان به بهره‌برداری نرسید اما به هر حال تلاش داریم این خوابگاه را به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری برسانیم. با بهره‌برداری از خوابگاه جدید، ما سالانه حدود ۲۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی در منابع مالی خواهیم داشت.

ابراهیم زاده گفت: سال گذشته که دکتر محمد رضا فراهانی معاون وزیر بهداشت از روند ساخت این پروژه بازدید کردند، این خوابگاه حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که خوشبختانه با مساعدتی که وزیر بهداشت و دکتر فراهانی در خصوص ساخت این پروژه داشتند و اختصاص حدود یک میلیارد تومان اعتبار از سوی وزارت بهداشت و همچنین مبلغی که دانشگاه کمک کرد، توانستیم این طرح را در آستانه افتتاح قرار دهیم. ما برای تسریع در ساخت این پروژه و افتتاح آن در هفته دولت، در طی دو ماه بیش از ۶۰ نفر نیروی انسانی و کارگر را برای ساخت این بنا به کار گرفتیم که خوشبختانه قرار است این خوابگاه با حضور وزیر در هفته آینده رسما افتتاح شود. 

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در خصوص تجهیز وسایل و امکانات خوابگاه ۱۶ آذر گفت: تمام وسایل وتجهیزات لازم این خوابگاه از جمله یخچال، میز، صندلی، تختخواب، وسایل تربیت بدنی، موکت، قالیچه و... خریداری شده است.

ابراهیم زاده گفت: خوابگاه جدید ۱۶ آذر به دلیل این که ملکی است‏، تحت پوشش صندوق رفاه دانشجویان قرار می‌گیرد و قطعا میزان رضایتمندی دانشجویان با تجهیز و بهره برداری از آن افزایش می‌یابد.

ابراهیم زاده سازه این خوابگاه را بتنی عنوان کرد و گفت: برای ساخت این خوابگاه علاوه بر کمک یک میلیارد تومانی وزارت بهداشت، دانشگاه نیز حدود ۷۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است و پیش بینی می‌کنیم برای دیگر اقدامات عمرانی از جمله محوطه‌سازی و تجهیزات خوابگاه حدود ۷۰۰ میلیون تومان دیگر نیاز داریم که قطعا اگر وزارتخانه در این راستا به ما کمک‌کند می‌توانیم به اهدافمان دست یابیم.

وی مساحت خوابگاه ۱۶ آذر را ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع ذکر کرد و گفت: بسیاری از مشکلات اسکان دانشجویان با بهره‌برداری از این خوابگاه مرتفع می‌شود.

ابراهیم زاده همچنین در خصوص وضعیت سلف سرویس دانشگاه گفت: غذا در این دانشگاه به صورت نیمه صنعتی طبخ می‌شود اما تلاش داریم با تجهیز وسایل لازم به سمت صنعتی شدن حرکت کنیم تا کیفیت غذای دانشجویی در دانشگاه به حد مطلوب‌تری برسد و میزان رضایتمندی دانشجویان افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در راستای طبخ غذا مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: تنها مشکل ما در مساله سلف سرویس، بحث کمبود گنجایش غذاخوری‌ است. به دلیل این که در آینده با افزایش دانشجو مواجه خواهیم بود یکی از مشکلات ما کمبود فضای سلف سرویس دانشجویان است و نیاز است که وزارتخانه عنایت و توجه خاصی نسبت به این مساله داشته باشد.

ابراهیم زاده با اشاره به توزیع دومنویی نهار و تک منویی شام در این دانشگاه خاطرنشان کرد: میزان رضایتمندی دانشجویان از نهار نسبت به شام بیشتر است اما تلاش می‌کنیم در راستای افزایش سطح کمی و کیفی غذای دانشجویان با کمک شورای صنفی دانشگاه و دانشجویان این مشکل را نیز حل کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.