چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲

به همت معاونت فرهنگی دانشجویی و دبیرخانه ستاد اقامه نماز :

اجلاس یک روزه نماز با موضوع" اهمیت نماز و احکام آن" برگزار شد

اجلاس نماز كاشان

به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه و دبیرخانه ستاد اقامه نماز اجلاس یک روزه نماز از ساعت ۸ الی ۱۳ با حضور جمع کثیری از همکاران از واحدهای تابعه دانشگاه برگزار شد.

به گزارش مفدا کاشان، ستاد اقامه نماز دانشگاه با همکاری معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه در راستای آشناسازی هر چه بیشتر با احکام و ترویج  اقامه نماز در محیط های مختلف اقدام به برگزاری اجلاس یک روزه نماز با حضور اساتید، حجج الاسلام فروتن و سید جواد بهشتی نمود.

در ابتدای این برنامه پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری ممتاز محمدابراهیم بلوچ حجت الاسلام فروتن با حضور در جایگاه مبحث خود را آغاز نمود.

حجت الاسلام فروتن با بازگویی بخشی از مصایب حضرت زینب سلام اله علیها مخاطبین خود را به سمت آثار و برکات نماز سوق دادند.

ایشان با بیان اینکه اقامه نماز نوعی رفتار است و انجام هیچ رفتاری در انسان بالاجبار نیست خاطر نشان نمود که جهت وارد شدن به هر رفتاری در درجه اول باید نسبت به شناخت آن اقدام نمود.

وی همچنین  عشق و علاقه ائمه و معصومین به نماز را به جهت معرفت و شناخت این بزرگوار ن به این فریضه الهی عنوان نمود و با ذکر حدیث از امام حسین علیه السلام که می فرماید"من عاشق نماز هستم" مشکل بی توجهی به نماز را در عدم شناخت و معرفت نسبت به این واجب الهی دانست.

ایشان  آرامش،عزت ،صبر ، تمرکز ، ایجاد وحدت و همدلی ، امر به معروف و نهی از منکر را برخی از آثار و برکات نماز عنوان نمود.

در ادامه این برنامه حجت الاسلام سید جواد بهشتی با طرح موضوع " نگاهی به نقش پزشکان و پرستاران در دعوت بیمار به نماز "بحث خود را آغاز نمود.

ایشان با ابیان اینکه انسان برترین مخلوق پرودگار است که از دو بُعد ماده و عنصر ماورائی جسم و روح تشکیل شده است و بُد روح مقدم بر جسم است نماز را عامل سلامت، تعالی روح انسان معرفی نمود.

وی در ادامه با بیان اینکه طبابت امامان و پیامبران شامل  دوا و ادعیه  بوده ، پرستاران را به فراگیری ذکر جهت آرام کردن و امید دادن به بیماران توصیه نمود.

حجت الاسلام بهشتی در ادامه تصریح کرد،  عملکرد انسان تابع نماز اوست و نماز را اولین واجبی دانست که در اسلام مطرح شده و تنها واجبی عنوان نمود که نباید در هیچ شرایطی ترک شود.

ایشان در ادامه با مطرح کردن احادیث از اهل بیت  و آیاتی از قرآن کریم اهمیت نماز را از دیدگاه معصومین و همچنین قرآن کریم بیان نمودند.

گفتنی است در پایان این برنامه با طرح سوالاتی از سخنرانی ها سوالاتی مطرح شده و به 6 نفر از برندگان جوایزی اهداد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.