شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹

قائم مقام ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت؛

برگزاری اردوهای جهادی ثمرات زیادی برای خدمت دهندگان و خدمت گیرندگان دارد

بیرجند

مهدی صالحی؛ قائم مقام ستاد مرکزی اردوهای جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت ضمن بازدید از اردوی جهادی فاطمه الزهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از نزدیک در جریان فعالیت‌های جهادگران قرار گرفت.

به گزارش مفدا بیرجند، قائم مقام ستاد مرکزی اردوهای جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت با جهادگران سلامت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند که با عنوان "گروه جهادی فاطمه الزهرا(س)" طی یک برنامه هفت روزه خدمات مختلف بهداشتی، درمانی، آموزشی، فرهنگی و عمرانی به مرزنشینان روستاهای همجوار با کشور افغانستان در منطقه نهبندان استان خراسان جنوبی خدمات ارائه می‌دهند، دیدار کرد.

مهدی صالحی؛ با بیان این مطلب اولین ثمره این گونه فعالیت‌ها را ادای وظیفه انسانی و به تعبیری زکات دارایی‌های فردی از جمله تخصص و دانش دانست و گفت: نخستین نتیجه این گونه فعالیت‌ها حس رضایت درونی و آرامش فردی به جهت ادای وظیفه انسانی به هم‌نوعان است.

قائم مقام ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی وزارت بهداشت در ادامه با تقدیر از دانشجویان برگزار کننده این اردو و مسئولانی که در انجام آن مشارکت و پشتیبانی به عمل آورده‌اند، ثمره دیگر این اردو را برای دانشجویان برگزار کننده کسب تجربه سازماندهی و مدیریت برای آینده شغلی آنها عنوان کرد.

وی در همین راستا برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های به عمل آمده در برگزاری اردوی جهادی فاطمه الزهرا(س) دانشگاه علوم پزشکی بیرجند را بسیار خوب و نشان‌دهنده شناسایی مناسب منطقه و ارزیابی‌های اولیه لازم دانست.

صالحی در این دیدار با حضور در منازل تعدادی از مرزنشینان از نزدیک مشکلات و مسائل آنان را مشاهده و پای صحبت تنی چند از اهالی نشست. ثمره دیگر این فعالیت‌ها را ایجاد حس دلگرمی و امیدواری میان اهالی منطق محروم به واسطه حضور دست‌اندرکاران و ارائه دهندگان خدمت در اقصی نقاط کشور دانست و افزود: به جرات می‌توان گفت مهم تر از خدمتی که به واسطه اردوی جهادی در مناطق محروم ارائه می‌شود دمیدن حس امیدواری و ایجاد دلگرمی به خاطر حسن توجه به مردم است.

وی ضمن قدردانی از خدمات تخصصی مختلفی که در این اردو به مردم محروم منطقه ارائه شده است، گفت: بر اساس مشاهدات بسیاری از مردمی که در این منطقه زندگی می‌کنند توانایی و بضاعت مراجعه و دریافت خدمات تخصصی پزشکی را در شهرستان همجوار را هم ندارند و آوردن خدمت به صورت داوطلبانه و خیریه به نزد نیازمندان دعای خیر آنان را در پی خواهد داشت و از بسیاری از مشکلات جسمی و روحی بعدی آن ها جلوگیری خواهد کرد.

صالحی در پایان ضمن اشاره به برخی برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در ستاد مرکزی فعالیت‌های جهادی دانشگاهیان وزارت بهداشت در راستای تقویت و توسعه این اردوها از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خواست با تشکیل جلسات ستاد اردوهای جهادی دانشگاه هماهنگی هرچه بیشتر و اقدامات و امکانات لازم را جهت هدف گذاری و استمرار این فعالیت ها را در استان فراهم نمایند.

در این بازدید "حجه الاسلام عبدالرزاق نژاد" مدیر فرهنگی دانشگاه نیز حضور داشتند و همراه صالحی از روستاهای مرزی چاهشند، چاری، حسن سموری، محمدآباد و دغال(ده مرده) بازدید کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.