شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶

چگونه زمانی که تنها هستید از حملات قلبی نجات پیدا کنید ؟

حملات قلبی

تجسم کنید، ساعت 6 بعد از ظهر است و شما به تنهائی در حال رانندگی به طرف منزل هستید، بعد از یک روز سخت ، شما واقعاٌ خسته و بی حوصله اید ….شما واقعاٌ ناراحت و در استرس هستید ناگهان دردی در قفسه سینه شما شروع می شود و بازو و فک پائین شما را هم فرامیگیرد. شما فقط چند کیلومتر از نزدیک ترین بیمارستان دور هستید و متاسفانه نمی دانید آیا می توانید خود را در این فاصله سالم به بیمارستان برسانید چه باید کرد ؟؟؟

مفداآباده- تجسم کنید، ساعت 6 بعد از ظهر است و شما به تنهائی  در حال رانندگی به طرف منزل هستید، بعد از یک روز سخت  ، شما واقعاٌ خسته و بی حوصله اید ….شما واقعاٌ ناراحت و در استرس هستید

ناگهان دردی در قفسه سینه شما شروع می شود و بازو و فک پائین شما را هم فرامیگیرد. شما فقط چند کیلومتر از نزدیک ترین بیمارستان دور هستید و  متاسفانه نمی دانید آیا می توانید  خود را در این فاصله سالم به بیمارستان برسانید

چه باید کرد ؟؟؟

شاید شما هم جزء متخصصین باشید و روش های پیشگیری  را بخوبی بدانید ولی هرگز روی خود انجام نداده باشید!!!!

چگونه زمانی که تنها هستید از حملات قلبی نجات پیدا کنید ؟

  بیشتر افراد زمانی دچار حملات قلبی می شوند که تنها هستنند، بدون هیچ کمکی .  فردی که دچار حمله شده احساس از حال رفتگی می کند و تا  از دست دادن هوشیاریش  تنها 10 ثانیه فاصله دارد.

چه باید کرد ؟؟؟

  جواب:

نترسید، شروع کنید به  سرفه کردن بصورت پی در پی و محکم قبل از هر سرفه  یک نفس عمیق بکشید، سرفه باید عمیق و طولانی باشد مثل زمانی که می خواهید خلط را ازته سینه خود خارج کنید.

نفس عمیق و سرفه باید  پی در پی تکرار شود هر دو ثانیه یک بار بدون توقف،تا هنگامیکه کمک برسد و یا قلب شما مجدداٌ

نفس عمیق باعث ورود اکسیژن به داخل ریه های شما می شود و سرفه باعث می گردد به قلب شما فشار وارد شده و سبب چرخش خون  میشود. این فشار باعث برگشت ریتم نرمال قلبی نیز می گردد. و به این وسیله فردی که دچار حمله شده میتواند خود را به بیمارستان برساند.

این خبر می تواند جان آنها را نجات دهد.  فکر نکنید چون سن شما  زیر 25 و یا 30 است، شما مستعد حملات قلبی نیستید.

امروزه به علت تغییر در  روش زندگی ما  ، حملات قلبی بین تمامی سنین مشاهده می گردد. 

منبع : http://heart.kaums.ac.ir/Default.aspx?PageID=48&NewsID=100

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.