دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸

۱۲ روستای محروم تحت پوشش خدمات اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفت

مشهد

اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با حضور ۳۲۵ نفر جهادگر موفق شد عنوان بزرگترین گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی کشور را به خود اختصاص دهد.

به گزارش مفدا مشهد، اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری و مشارکت معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی، بهداشتی، توسعه و درمان دانشگاه از یکم شهریور ماه فعالیت خود را با تحت پوشش قرار دادن ۱۲ روستا آغاز کرده است. این اردوی جهادی که تا دهم شهریور ماه ادامه داشت جمعیتی بالغ بر ۱۵۰۰ نفر را تحت پوشش خدمات آموزشی، درمانی و بهداشتی قرار داد که سه موضوع اصلی توسعه سلامت، آموزش و پیشگیری از بیماری‌ها جزو رئوس اهداف این اردوی جهادی بود.

فولاد پور؛ دانشجویی پزشکی و مسئول اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این باره گفت: در اردوی جهادی سال ۹۵  خدمت رسانی در حوزه‌های پزشکی، دندانپزشکی، غربال‌گری بیماری‌هایی مانند سل، ایدز، فشار خون، دیابت، شپش، بیماری‌های شایع گوارشی، مامایی، بینایی سنجی، گفتار درمانی، بهداشت محیط و آموزش مباحث بهداشتی  در مناطق گلشهر، همت آباد و حر ارائه شد.

همچنین در عید ۹۶ نیز اردوی جهادی این دانشگاه در مناطق سرخس و روستای بزنگان با حضور ۶۰ جهادگر و تحت پوشش قراردادن شش روستای منطقه خدمت رسانی کردند.

فولادپور افزود: در این اردوها حدود ۴۰ نفر در بخش زنان و ۱۷ نفر بیمار چشمی جهت دامه درمان به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند.

وی بیان کرد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر حضور دانشجویان جوان و انقلابی در مناطق محروم که دو هدف مهم محرومیت زدایی و خودسازی را در بر دارد، در قالب این اردو علاوه بر بحث خدمات بهداشتی و درمانی که به ساکنان مناطق محروم ارائه می‌شود، خدمات فرهنگی نیز مانند کلاس‌های آموزشی، احکام، مسایل اعتقادی و همچنین آموزش‌های مهارتی مانند خیاطی، قالی بافی، نمد دوزی، گل‌دوزی و ... نیز گنجانده شده است.

فولادپور خاطرنشان کرد : امسال با توجه به استقبال زیادی که دانشجویان جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت شرکت در اردوی جهادی از خود نشان دادند تصمیم به برگزاری اردو در تابستان ۹۶ گرفتیم که در این راستا سفرهای چند روزه‌ای جهت شناسایی مناطق به روستاهای مختلف استان خراسان رضوی داشتیم و سعی کردیم منطقه ای انتخاب شود که دارای فقر مالی، بهداشتی و فرهنگی باشد، لذا در بین مناطق محروم روستای شهرستان فریمان و  ۱۲ روستای اطراف انتخاب شد.

وی ادامه داد: در این اردو آموزش‌هایی شامل: بحث تغذیه، روانشناختی، سلامت روان، سبک زندگی، ازدواج موفق، روابط خانواده، آموزش پیشگیری از بیماری‌های شایع، بیماری های گوارشی، بیماری‌های مزمن، فشار خون، دیابت و در حوزه غربالگری هم در زمینه فشار خون، سل، ایدز، دیابت، شپش، بیماری‌های انگلی روده‌ای و ... به ساکنان این مناطق ارائه دادند.

مسئول اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه امسال اردوی جهادی دانشگاه با حضور ۳۲۵ نفر ثبت نام کننده و ۱۸۰ نفر منتخب جهادگر موفق شد عنوان بزرگترین گروه جهادی دانشگاه علوم پزشکی کشور را به خودش اختصاص دهد، افزود: این افتخاری است برای گروه جهادی و دانشجویان و علاوه بر این برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد که از چنین دانشجویان جهادی برخوردار است.

فولادپور در پایان جهت برگزاری این اردو از حمایت‌ها و کمک‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد به ویژه رییس، معاونت فرهنگی و دانشجویی، معاونت دارو ، معاونت بهداشت و معاونت درمان دانشگا تقدیر و تشکر کرد.

گفتنی است، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز با هدف تشویق و قدردانی از خدمات دانشجویان جهادگر به همراه مدیر دانشجویی، مدیر فرهنگی و روابط عمومی معاونت از محل برگزاری اردوی جهادی دانشجویان بازدید و با آنان گفتگو کرده و از دست اندرکاران برگزاری این اردوی جهادی تقدیر کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.