یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۹

آیین افتتاحیه سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

مشعل سیزدهمین المپیاد ورزشهای قهرمانی

آیین افتتاحیه سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور صبح امروز شنبه یازدهم شهریور ماه در سالن بزرگ مجموعه ورزشی آموزش و پرورش شهرکرد برگزار و با حاشیه‌های جذابی همراه شد.

به گزارش مفدا اصفهان، این مراسم از ساعت ۱۰ صبح امروز، ۱۱شهریور با حضور مسئولان ارشد وزارت بهداشت، مدیران استانی و حدود ۲هزار شرکت‌کننده برگزار شد.

تیم اعزامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز با بیش از یکصد نفر در این مسابقات که در ۱۰ رشته برگزار می شود،شرکت نموده است .لازم بذکر است که معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جناب آقای دکتر شاهمرادی به همراه مدیریت تربیت بدنی و مدیریت فرهنگی دانشگاه نیز در این مراسم حضور داشتند.

چیدمان و تزیینات زیبای سالن که با پخش موسیقی همراه بود،  فضایی مملو از  شور و هیجان ایجاد کرد و به محض استقرار تیم‌ها در سکوها شعار و تشویق کاروان‌ها از جای‌جای سالن به گوش می‌رسید.
در این بین صدای تشویق برخی کاروان‌ها نظیر همدان، شیراز، اصفهان، شهیدبهشتی و اهواز که شرکت‌کنندگان بیشتری در المپیاد داشتند، بلندتر و واضح‌تر به گوش می‌رسید؛ از نکات جذاب تشویق‌ها استفاده از سبک تشویق معروف به ایسلندی و همچنین موج مکزیکی بود که تا انتهای برنامه به تناوب ادامه یافت.
با طنین‌انداز شدن آیات قرآن، سالن مراسم سکوت را دوباره تجربه کرد و در ادامه حاضران در سالن به احترام سرود ملی کشورمان ایستادند و سرود را زمزمه کردند.
پس از پخش سرود، بار دیگر صدای تشویق دانشجویان شرکت‌کننده در سالن پیچید و در این بین تیم‌های همدان، اهواز، مشهد و مازندران با شور و حرارت بیشتری کاروان خود را تشویق می‌کردند.
صدا ها به خاموشی می گرایید که با اقدام به موقع مجری  برای انجام موج مکزیکی روح تازه ای در جان سالن دمیده شد.
در ادامه مراسم نیز پخش موسیقی زنده سنتی که وصف مختصری از آیین حنابدان به گویش بختیاری بود شور و شعفی مضاعفی به تیم‌ها بخشید.
نورافشانی و رقص سنتی بختیاری از دیگر برنامه‌های مراسم افتتاحیه المپیاد سیزدهم بود که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
حواشی مربوط به رژه تیم‌ها از دیگر نکات جذاب این مراسم بود و دانشجویان با  حمل عکس شهیدان باکری، حججی و رجایی ادای دین دوباره‌ای به مقام والای شهدا کردند.
قرائت میثاق‌نامه المپیاد نیز که با هم‌صدایی دانشجویان شرکت‌کننده در المپیاد همراه شد، ضمن ثبت لحظه‌ای ماندگار در تاریخ المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی از نکات قابل توجه ایین افتتاحیه بود.
پس از حمل مشعل المپیاد تا جایگاه در نظرگرفته شده در سالن مراسم توسط دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و قهرمان شنای کشور، آتش آغاز بزرگترین رویداد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی در سالن ورزشی شهدای دانش آموز شهرکرد شعله کشید و مشعل رقابت‌ها روشن شد.
بر اساس این گزارش رضایتمندی مسئولان دانشگاه و وزارت بهداشت حین سخنرانی از سازماندهی بی نظیر نیروها برای اسکان و پذیرش دانشجویان از دیگر موارد قابل ذکر در این افتتاحیه بود.
گرفتن عکس‌های یادگاری، تشویق‌ها و سرودخوانی به زبان‌های محلی کاروان‌ها از دیگر نکات جالبی بود که در آیین افتتاحیه جشنواره جلب توجه می‌کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.