سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲

ریحانه غلامی فعال رسانه‌ای و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

کار فرهنگی دریچه تازه‌ای از علم، فرهنگ و هنر به روی دانشجویان باز می‌کند

ریحانه غلامی دانشجوی بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد

ریحانه غلامی مدیر مسئول نشریه سیب است که به عنوان مدیر مسئول و فعال رسانه ای در دهمین جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی شرکت کرده و معتقد است کار فرهنگی و رسانه‌ای فضای تازه ای از علم، فرهنگ و هنر به روی دانشجویان باز می‌کند.

به گزارش مفدا، ریحانه غلامی دانشجوی رشته بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، دبیر کانون سلامت و مدیر مسئول نشریه سیب است که در "جشنواره تیتر ۱۰" به عنوان فعال رسانه‌ای و مدیر مسئول نشریه سیب شرکت کرده است، وی در حاشیه مرحله پایانی این جشنواره در خصوص نشریه سیب گفت:نشریه سیب یک نشریه فعال در حوزه های فرهنگی، هنری و سلامت می‌باشد و تا کنون ۲ شماره از آن منتشر شده است و تلاش داریم با تهیه مطالب متنوع انتشار آن را ادامه دهیم.

غلامی درباره نحوه آشنایی خود با "جشنواره تیتر۱۰" گفت: آشنایی من با این جشنواره از طریق کارشناس نشریات دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد بود و ایشان ضمن معرفی این جشنواره به دانشجویان فعال در حوزه کار نشریه دانشجویی در ایجاد انگیزه برای شرکت و رقابت در این جشنواره بسیار موثر بودند.

وی افزود: بسیار دوست داشتم که نشریه نوپای "سیب" مسیر رشد و ترقی را طی کند و این جشنواره بهترین فرصت برای محک زدن این نشریه و شناخت نقاط قوت و ضعف آن بود. البته برگزاری کارگاه‌های آموزشی مرتبط با محتوا و حوزه فنی نشریات دانشجویی بسیار در ارتقاء دانش کسانی که کار رسانه‌ای می‌کنند موثر است و این کارگاه‌ها  بسیار آموزنده و مفید هستند به همین جهت بسیار علاقه مند بودم که ضمن حضور در جشنواره در این کارگاه‌ها نیز  شرکت کنم.

این دانشجوی برگزیده "جشنواره تیتر۱۰" در خصوص روش‌های جذب دانشجویان به حوزه رسانه و فرهنگ گفت:  مسئوولان فرهنگی با برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی از جمله کتابخوانی و خلاصه‌نویسی و همچنین مسابقات داستان نویسی و انتشار داستان‌های برگزیده در نشریه می‌توانند در جذب دانشجویان به فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی در دانشگاه‌ها کمک کنند. 

غلامی خاطرنشان کرد: فعالیت فرهنگی باعث رشد فکری دانشجویان می‌شود و کار رسانه‌ای و فرهنگی باعث باز شدن دریچه تازه‌ای از علم، فرهنگ و هنر به روی دانشجویان می‌شود.

وی انتشار نشریات در جناح‌های مختلف فکری را یکی از امتیازات فرهنگی در دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: در گذشته نشریات سیاسی دانشگاه فقط در یک جناح و دیدگاه خاص انتشار می‌یافت که این یک نقطه ضعف به شمار می‌آمد اما در حال حاضر  این مشکل  در بیشتر دانشگاه‌ها مرتفع شده و نشریات سیاسی از هر دو جناح منتشر می‌شوند.

وی در پایان گفت: برگزاری جشنواره‌هایی مانند " تیتر ۱۰" با توجه به اینکه دانشجویان را وارد یک حوزه رقابتی سالم می کند بسیار می‌تواند در رشد کمی و کیفی فعالیت مطبوعاتی دانشگاه‌ها موثر باشد و باعث ایجاد شور و نشاط خاصی در بین دانشجویان می‌شود و انگیزه دانشجویان را برای کسب موفقیت در این جشنواره را بیشتر  می‌کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.