چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳

دانشجوی فعال رسانه‌ای دانشگاه علوم پزشکی اهواز مطرح کرد:

قلم به دست گرفتن با ارزش‌ترین دستاورد کار مطبوعاتی

سارا بچاری

دانشجوی فعال رسانه‌ای دانشگاه علوم پزشکی اهواز و از برگزیدگان "جشنواره تیتر۱۰" با اشاره به نقش و تاثیر فعالیت رسانه‌ای بر آموزش فرهنگی دانشجویان گفت: یادگیری، کار تیمی و تعامل با روحیات و خلقیات مختلف دانشجویان و مسئولان و مهمتر از همه قلم به دست گرفتن از با ارزش‌ترین تجربیاتی است که در کار مطبوعاتی می‌توان به دست آورد.

به گزارش مفدا، امروزه نشریات دانشجویی به عنوان یک فعالیت فرهنگی در دانشگاه‌ها،  فرصتی مناسب برای دانشجویانی است که تا پیش از ورود به دانشگاه تجربه کار رسانه‌ای نداشته‌اند و می‌توانند محلی مناسب برای آموختن کار رسانه‌ای و کسب تجربه محسوب می‌شوند. از این منظر دانشجویان با ورود به فعالیت رسانه‌ای در دانشگاه‌ها می‌توانند تجربیات بسیار خوبی از نظر کار رسانه‌ای و همچنین تولید محتوا به دست بیاورند و در جشنواره‌ها نیز حضور فعال و موثری داشته باشند.

سارا بچاری فعال رسانه‌ای دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت توانبخشی و فعال در نشریه دانشجویی " به توان پنج"   به عنوان برگزیده جشنواره "تیتر ۱۰" در محرحله پایانی این جشنواره حضور داشت.در حاشیه این جشنواره گپ و گفتی را در خصوص تجریبیات خود و اهمیت برگزاری "جشنواره تیتر ۱۰" با خبرنگار مفدا انجام داده است که به شرح ذیل است: 


مفدا: در مورد نشریه‌ای که در آن فعال هستید توضیح بفرمائید.
در نشریه دانشجویی " به توان پنج" فعال هستم که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان چاپ می‌شود. در حال حاضر می‌خواهم  نشریه‌ای تخصصی با نام "توانا" و با موضوع علمی، فرهنگی را با تمرکز بر مباحث توانبخشی راه اندازی کنم و هدفم معرفی رشته توانبخشی به جامعه دانشگاهی است.  

مفدا: چطور با "جشنواره تیتر ۱۰"  آشنا شدید؟

آشنایی من با جشنواره رسانه و نشریات دانشجویی به خاطر حضور در "جشنواره تیتر ۹" است. این جشنواره باعث شد که پیگیر باشم تا در دهمین دوره آن نیز شرکت کنم و بسیاری از ضعف‌ها و نقص‌های کارم را برطرف کنم.

مفدا: با توجه به اینکه شما فعال حوزه نشریات هستید چه پیشنهادی برای جذب دیگر دانشجویان به این حوزه دارید؟

بهترین کسانی که می‌توانند برای جذب دانشجویان به فعالیت‌های فرهنگی و حوزه رسانه کمک کنند، همان دانشجویانی هستند که در این فضا حضور پیدا کرده‌اند و فعالیت فرهنگی دارند.

از سویی دیگر دانشجویان وقتی کار رسانه‌ای  را شروع می کنند ممکن است در ابتدا کارشنان کیفیت لازم را نداشته باشد به همین دلیل نیاز است مسئولان ذی ربط نیز با برگزاری کارگاه آموزشی دانشجویان را حمایت کنند.در کل معتقدم دانشجویان بهترین مشوق برای جذب دانشجویان دیگر هستند.

مفدا: فعالیت در حوزه فرهنگی و کار رسانه‌ای در دانشگاه چه کمکی به شما کرده است؟
یادگیری کار گروهی و قرار گرفتن در فضایی که کار تیمی را تمرین کنیم بهترین تاثیر فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه است. قلم به دست گرفتن چیزهای زیادی را به من آموزش داده است. اینکه با عقاید و روحیات مختلف کاری را پیش ببریم و یک هدف داشته باشیم واقعا برای یک دانشجو نیاز است و این بهترین آموزش فرهنگی برای دانشجویان است.

مفدا: به نظر شما بزرگترین مشکل پیش روی نشریات دانشجویی چیست؟

به نظرم نشریات دانشجویی نباید منحصر به یک دانشگاه شوند این باعث رکود می‌شود. باید شرایطی فراهم شود تا نشریات در دانشگاه‌های مختلف با هم تعامل داشته باشند و دانشجویان بتوانند برای نشریات دیگر نیز مطلب بنویسند این امر می‌تواند تعامل بسیار خوبی در میان فعالان رسانه‌ای دانشگاه ایجاد کند. 

مفدا: به عنوان یک فعال فرهنگی از مسوولان دانشگاه چه انتظاری دارید؟
از مسئولان دانشگاهی  می‌خواهیم تا نیازهای دانشجویان را شناسایی کنند و در جهت رفع مشکلاتشان اقدام کنند. برای این کار نیاز به همدلی با دانشجویان است. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.