پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۹

رئیس اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت:

تلاش داریم تعداد رشته‌های ورزشی در المپیاد ورزشی دانشجویان وزارت بهداشت را افزایش دهیم

مقدم منش

رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: یکی از برنامه‌های مهم ما در برگزاری المپیادهای ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی افزایش رشته‌های ورزشی است و تلاش داریم تعداد رشته‌های ورزشی در المپیاد را بیشترکنیم تا میزان مشارکت دانشجویان در این رویداد بزرگ ورزشی- دانشگاهی بالا برود.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت گفت: یکی از برنامه‌های مهم ما در برگزاری المپیادهای ورزشی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی افزایش رشته‌های ورزشی است و تلاش داریم تعداد رشته‌های ورزشی در المپیاد را بیشترکنیم تا میزان مشارکت دانشجویان در این رویداد بزرگ ورزشی- دانشگاهی بالا برود.

مهدی مقدم منش در حاشیه برگزاری سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با اشاره به اینکه در المپیاد امسال، ۵۵ دانشگاه علوم پزشکی در ۱۰ رشته مختلف ورزشی به رقابت پرداختند، اظهار داشت: قطعا وزارت بهداشت   ظرفیت و پتناسیل افزودن رشته‌های ورزشی در المپیادهای ادوار بعد را دارد از این رو  یکی از برنامه‌های مهم ما ، اضافه کردن رشته‌های ورزشی است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون در حال بررسی این موضوع هستیم و قطعا یکی از برنامه‌های آتی ما افزودن رشته‌های ورزشی به المپیاد است. البته اکنون در حال بررسی کارشناسانه هستیم که چه رشته‌هایی به لحاظ استقبال دانشجویان و قابلیت اجرا در المپیاد، می‌توانند به این رویداد بزرگ ورزشی اضافه شوند.

مقدم منش به مشارکت حداکثری دانشجویان در المپیاد شهرکرد اشاره کرد و گفت: میزان استقبال حضور دانشجویان دختر در المپیاد شهرکرد نسبت به دوره گذشته که در ارومیه برگزار شد، حدود ۱۰ درصد افزایش داشت که قطعا این افزایش ده درصدی را باید به فال نیک گرفت.

وی برگزاری المپیادهای ورزش‌های قهرمانی و همگانی را عاملی برای ایجاد انگیزه و افزایش رغبت دانشجویان به ورزش عنوان کرد و گفت: قطعا تداوم برگزاری مسابقات المپیاد در بدنه وزارت بهداشت، انگیزه را برای حضور منسجم دانشجویان در این رقابتها مضاعف می‌کند و سبب می‌شود دانشجویان به واسطه حضور در بزرگترین رویداد دانشگاهی وزارت بهداشت، علاوه بر انجام تمرینات منظم خود، درمسابقات و جشنواره‌های درون دانشگاهی، مقدماتی و بازیهای درون خوابگاهی با آمادگی بیشتری گام به مسابقات المپیاد بگدارند.

مقدم منش، المپیاد ورزشی وزارت بهداشت را قله ورزش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عنوان کرد و گفت: المپیاد ورزشی وزارت بهداشت، بزرگترین رویداد ورزشی این وزارتخانه به شمار می‌رود و قطعا دانشجویان علوم پزشکی برای حضور در این میدان ورزشی باید تمرینات جدی داشته باشند و در مرحله مقدماتی و مسابقات درون دانشگاهی موفق ظاهر شوند، از این رو برگزاری منظم این المپیاد باعث می‌شود دانشجویان از ورزش و تحرک فاصله نگیرند.

وی گفت: البته در برنامه‌های عملیاتی امسال و سال آینده اداره تربیت بدنی وزارت بهداشت، سعی داریم مسابقات درون دانشگاهی، منطقه‌ای و بین دانشکده‌ای و بین خوابگاهی را در رشته‌های مختلف ورزشی برگزار کنیم تا سطح کیفی برگزاری المپیادها افزایش یابد.

مقدم منش یکی از برنامه‌های آتی تربیت بدنی وزارت بهداشت را اعزام تیم‌های منتخب ورزش‌های مختلف دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به مسابقات بین‌المللی وتورنمنت‌های خارجی عنوان کرد و گفت: بنا داریم تیم‌های منتخب رشته‌های مختلف را برای کسب تجربه و کسب آمادگی بیشتر به مسابقات بین‌المللی اعزام کنیم که در گام اول، تلاش داریم اواخر شهریور ماه تیم منتخب فوتبال دانشجویان پسر دانشگاه علوم پزشکی کشور را به چهارمین دوره مسابقات فوتبال دانشجویان آسیا در کره جنوبی اعزام کنیم.

مقدم منش گفت: این مسابقات طی روزهای ۲۸ شهریور تا ۳ مهرماه در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود.البته  نخستین ودومین اردوی انتخابی و آماده سازی با حضور ورزشکاران در زمین چمن اختصاصی فوتبال دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد واردوی سوم از روز ۱۶ شهریور ماه آغاز شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امکان اعزام تیم منتخب دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به این رقابتهای آسیایی وجود داشت و فرصتی بود برای حضور دانشجویان علوم پزشکی کشور در این تورنمنت بین‌المللی، با نظر مساعد دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت از طرف اداره کل دانشجویی این وزارتخانه، آمادگی حضور تیم منتخب دانشجویان علوم پزشکی به صورت کتبی به فدراسیون ملی ورزش‌های دانشجویی اعلام و مقدمات این اعزام فراهم شد.

مقدم منش با اشاره به آغاز مسابقات فوتبال دانشجویان آسیا به میزبانی کره جنوبی یادآور شد: هنوز تاریخ دقیق اعزام تیم منتخب فوتبال دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی مشخص نشده است.

مقدم منش  خاطرنشان کرد: بسیار خوشحالیم که با اعزام تیم منتخب فوتبال دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به مسابقات آسیایی، می‌توانیم در یک میدان بین‌المللی، سطح فنی بازیکنان فوتبال دانشگاه‌هایمان را محک بزنیم و قطعا این تورنمنت آسیایی بهترین فرصت برای محک بازیکنان فوتبال دانشجویان علوم پزشکی است

رئیس اداره تربیت بدنی دانشجویان وزارت بهداشت افزود: قطعا این اعزام باعث ایجاد انگیزه در میان دانشجویان به منظور روی‌ آوردن بیشتر به فعالیت‌های ورزشی خواهد شد و دانشجویان با این انگیزه که بعد از المپیاد امکان حضور در صحنه‌های بین‌المللی را دارند با جدیت بیشتری در المپیادهای ورزشی دانشجویی شرکت می‌کنند.

مقدم منش گفت:‌انشالله سعی خواهیم کرد منتخبی از تیم‌های مختلف رشته‌های ورزشی را به این میادین بین‌الملل اعزام کنیم.

وی گفت: دانشجویان علوم پزشکی سطح فنی‌شان مثل ورزشکاران وزارت علوم، دانشگاه آزاد یا پیام نور نیست چرا که وزارت علوم، دانشگاه آزاد و... آیین نامه‌هایی مخصوصی دارند و افرادی که به تیم ملی وارد می‌شوند بدون کنکور وارد دانشگاه‌ها می‌شوند از این رو سطح فنی آنها به مراتب بالاتر از دانشجویان وزارت بهداشت است، از این رو باید تلاش کنیم با برگزاری مسابقات مختلف، اعزام‌ها و برپایی المپیادها، سطح فنی ورزشکاران خود را افزایش دهیم.

وی سطح برگزاری سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت در شهرکرد را مطلوب توصیف کرد و گفت: شهرکرد به لحاظ آب و هوایی، شرایط اقلیمی و جغرافیایی و داشتن امکانات وتجهیزات مختلف و سالن بزرگ برای مراسم افتتاحیه، قابلیت برگزاری این المپیاد را داشت. البته در تجربه نخست شهرکرد در سال ۹۰ میزبان این المپیاد بوده است.

مقدم منش گفت:‌به لحاظ داوری نیز ما سعی کردیم برای قضاوت بازیهای مختلف از داوران ملی و بین‌المللی استفاده کنیم. ضمن اینکه از توانمندی و ظرفیت داوری استان نیز استفاده شد.

وی گفت: بدون شک بهره‌گیری از داوران ملی و بین‌المللی که تجارب زیادی در میادین مختلف ورزشی داشته‌اند، به ارتقای سطح کیفی این المپیاد کمک کرد. قطعا حضور داوران با تجربه به ارتقای سطح فنی این دوره از المپیاد نیز کمک کرد.

مقدم منش افزود: همچنین با توجه به میزبانی استان چهارمحال و بختیاری و برگزاری این رویداد بزرگ ورزشی در بام ایران، به مسئولان انجمن‌ها و سرپرستان فنی تیم‌ها و رشته‌های ورزشی توصیه کردیم از ظرفیت‌های کامل استان در بخش داوری نیز استفاده کنند. بنابراین کل داوران این المپیاد از تهران، استان چهارمحال و بختیاری و همچنین استان‌های همجوار دعوت شدند.

سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی در ۱۰ رشته ورزشی فوتسال، بسکتبال، والیبال، تنیس روی میز، بدمینتون، شنا، دوومیدانی، کاراته، شطرنج( انفرادی) و تیراندازی از ۱۰ شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد آغاز شد و فردا به کار خود پایان می‌دهد.

بیش از یک هزار و ۸۵۰ شرکت کننده اعم از ورزشکاران، مربیان، کادر فنی، سرپرستان تیم، کادر اجرایی و ستادی در این رویداد بزرگ ورزشی در طول یک هفته میهمان بام ایران بودند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.